Київські театрали, що знайшли прихисток у Самборі, кличуть львів‘ян на виставу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Київські театрали, що знайшли прихисток у Самборі, кличуть львів‘ян на виставу
23 Червня, 19:55
logo-black

Київські театрали, що знайшли прихисток у Самборі, кличуть львів‘ян на виставу

У середу, 6 липня, на камерній сцені театру Марії Заньковецької у Львові покажуть виставу «Імітація». Її зрежисирував викладач Київського національного університету культури та мистецтв Олександр Матузко. Виконають ролі артисти Київського студентського театру, який діє на базі університету. З початку війни студенти столичного вишу переїхали у містечко Самбір на Львівщині. 

«Я з дівчиною, за сумісництвом моєю одногрупницею, почали виїжджати з Києва ще 24 лютого. По дорозі у рідний Самбір написав викладачу, які у нього плани. Він розповів, що планує їхати на Львівщину з сім‘єю, але не знає, де зупинитись. Я запропонував приїхати у Самбір. Тут дещо легше знайти помешкання, ніж в обласному центрі. Згодом ще кілька одногрупників розповіли, що хочуть їхати на захід, але не мають куди. Разом з одногрупником, теж самбірчанином Ростиславом Бережницьким допомагали з пошуком житла. Ми не могли сидіти склавши руки. Наша зброя – це культура. Тому вирішили повернутись до звичної справи і почали репетирувати у мене вдома. Згадували уривки, які опрацьовували ще в університеті, допрацьовували, так і виникла вистава», – розповідає LMN Данило Сташків.

У Самборі артисти жодних костюмів не мали, тому пішли на колишню меблеву фабрику і там серед мотлоху познаходили різні робочі форми, які перетворили на костюми. У пригоді стали і секонд-хенди та гардероби знайомих. Тепер костюмів стільки, каже Данило, що можна свою костюмерку відкривати.

За кілька місяців студентський театр встиг виступити в Брюховичах, Ужгороді, Мукачеві, Виноградові, Хусті, Тернополі, і, звичайно, у Самборі. Їздили до військових частин, до переселенців, до дітей, що приїхали з Краматорська.

«Найтепліші спогади залишились із Закарпаття. У Мукачеві нас зустрів представник міської ради. По нас приїхав красивий бус, який довіз до місця проживання. Хоча ми на це навіть не сподівались. Пізніше цей чоловік найняв для нас поварів, які готували нам сніданки, обіди і вечері. І десь тиждень ми жили на Закарпатті, катались населеними пунктами. Приємно, що в кожному населеному пункті був театр. У Хусті, наприклад, де населення 20 тисяч, збудували театр у 2018 році. Там є все необхідне», – розповідає Данило. 

До Києва студентам, скоріш за все, доведеться повертатись у серпні через відновлення навчання. Більшості їхати назад поки не хочеться.

«Був нещодавно в Києві, думав, що дуже скучив. Але місто ще якесь законсервоване, не повністю оговталось від шоку. Ми коли приїхали в Самбір, власноруч майстрували сцену. Місто стало рідним для усіх», – каже Данило. 

Для самбірчан театрали готують нову виставу – «Поклади золота», написану за мотивами роману Володимира Винниченка. Львів‘ян наразі запрошують на виставу «Імітація».

«Вона написана за мотивами сучасності, не будемо відкривати всю суть вистави, бо кожний глядач винесе для себе щось своє, а можливо в чомусь і побачить себе. Та слоган нашої вистави такий: «Важко бути тим, хто ти є, відповідальності багато, легше прикинутись… імітувати… зникнути», – розповідає Данило. 

Придбати квитки на виставу можна за посиланням

 

Відео