Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Кисень для лікарень на Львівщині: хто скільки платить
07 Лютого, 14:52
logo-black

Кисень для лікарень на Львівщині: хто скільки платить

Із приходом штаму коронавірусу «Дельта» в Україні зросла кількість госпіталізованих пацієнтів а разом з тим й споживання кисню. Зокрема восени минулого року лікарні почали витрачати вдвічі більше кисню на добу, аніж на початку року. Загалом споживання кисню зросло у 5-6 разів.

Львівська мануфактура новин дослідила, за скільки купують кисень львівські медичні заклади та хто його їм продає.

Найбільшими постачальниками кисню для львівських лікарень є АТ «Львівський хімічний завод» та ТОВ «Львівкисень». Зокрема, «Львівський хімічний завод» був лідером за кількістю поставленого медичного кисню в Україні.

У порівнянні з іншими місяцями, найбільше компанії продали кисню у січні цього року. Зокрема, «Львівський хімічний завод» підписав контрактів на майже 89 млн гривень, а «Львівкисень» на 58,3 млн гривень.

Вартість кисню для кожної лікарні різна. «Львівський  хімічний завод» пропонує медзакладам кисень за ціною 60 – 68 гривень за м.куб кисню у балоні.

Так, Сколівська центральна лікарня придбала 27 січня у Львівського хімічного заводу кисень у балонах, за ціною 64 грн/м. куб. У ціну не входить податок на додану вартість, адже з 17 березня 2020 року на час карантину Кабмін звільнив від оподаткування податком на додану вартість кисень. Тож лікарні повинні купувати кисень без ПДВ.

kysen-1

Однак за день до цього, 26 січня, «Львівський хімічний завод» продав кисень Трускавецькій міській лікарні вже за 68,68 грн/м.куб. Варто зазначити, що тут постачальник не вказав у договорі звільнення від ПДВ. Тож лікарня сплатила 178 048 гривень, замість 166 400 гривень.

kysen-2

За такою ж ціною, з податком на додану вартість, придбала кисень 4 лютого Пустомитівська центральна районна лікарня.

0007

Вже 7 лютого із “Львівським хімічним заводом” підписала угоду Рудківська лікарня, яка придбала кисень за вартістю без ПДВ – 64 грн/м. куб.

Зокрема компанія «Львівкисень» продає кисень газоподібний за ціною 32 грн/м. куб. та за 60 грн/м. куб. без ПДВ. За такою ж ціною компанія продала кисень Львівському обласному госпіталю ветеранів війни та репресованих імені Юрія Липи. Загальна вартість закупівлі склала майже 6,5 млн гривень, а договір підписали 26 січня.

Однак, вже 28 січня Львівське клінічне територіальне медичне об’єднання акушерства та гінекології придбало кисень у компанії «Львівкисень» за ціною 36 грн/м. куб. Варто зазначити, що медзаклад так і не опублікував укладений договір із компанією.

kysen-4

Цікаво те, що раніше, 13 січня, Львівська обласна клінічна лікарня придбала кисень за ціною 33 грн/м.куб. на суму 7,9 млн гривень. Власне той час компанія продавала іншим медзакладам кисень за 32 грн/м.куб. Таким чином лікарня переплатила за кисень 240 тис. гривень.

0005

Загалом компанія «Львівський хімічний завод» з 2016 року була переможцем у 2 338 тендерах на загальну суму 559,4 млн гривень. Найбільше договорів уклала із Новояворівською лікарнею імені Юрія Липи – 25 угод на суму 33,3 млн гривень.

Компанія «Львівкисень» з 2016 року перемогла у 454 закупівлях, на загальну суму 251,2 млн гривень. Найбільше угод компанія уклала із Львівською обласною клінічною лікарнею – 14 угод на суму 28,7 млн гривень.

Варто зазначити, що у 2019 році антимонопольний комітет оштрафував компанії за порушення у сфері закупівель. Компанії звинуватили у змовах та заборонили брати 3 роки участь у закупівлях. Однак у 2020 році Західний апеляційний господарський суд їх виправдав.

Схожі новини