Китай імпортував у травні рекордні обсяги російської нафти | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Китай імпортував у травні рекордні обсяги російської нафти
20 Червня, 16:38

Китай імпортував у травні рекордні обсяги російської нафти

Росія стала найбільшим постачальником сирої нафти для Китаю, випередивши Саудівську Аравію. У травні імпорт Китаєм сирої нафти з росії зріс на 55% у річному вимірі до рекордного рівня.

Згідно з даними Головного митного управління Китаю, у травні цьогоріч імпорт російської нафти склав майже 8,42 мільйона тонн. Цей імпорт включав постачання трубопроводом Східний Сибір – Тихий океан та морські перевезення з європейських та далекосхідних портів росії.

Такий показник еквівалентний приблизно 1,98 мільйона барелів на добу та на 25% більше, ніж 1,59 мільйона барелів на день у квітні, зауважує видання Reuters.

Китай — не єдина країна, яка вирішує постачати російську сировину попри західні санкції. Наприклад, влада Індії прагне подвоїти імпорт нафти з росії зі знижками, які пропонує «Роснефть» через відмову міжнародних покупців укладати угоди з рф після її вторгнення в Україну.

Обсяги імпорту нафти з Саудівської Аравії до Китаю у травні збільшились лише на 9% проти рекордних 55% з росії. Таким чином імпорт сировини склав 7,82 мільйона тонн або 1,84 мільйона барелів на добу.

Через такі рекордні обсяги імпорту нафти, росія витіснила Саудівську Аравію на друге місце, як найбільшого постачальника сировини до Китаю.

 

Відео