“Київського патріархату не існує і ніколи не існувало”, – Патріарх Варфоломій | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Київського патріархату не існує і ніколи не існувало”, – Патріарх Варфоломій
03 Червня, 10:12

“Київського патріархату не існує і ніколи не існувало”, – Патріарх Варфоломій

Наприкінці минулого тижня у Стамбулі Вселенський Патріарх Варфоломій на зустрічі з українськими журналістами сказав, що підтримує Православну Церкву України , а Київського патріархату не існує. Про це повідомляє голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко.

“Наша Материнська Церква Константинополя завжди висловлювала глибоку стурбованість з приводу релігійної ситуації українського народу. Таким чином, нещодавнє надання Автокефалії Православній церкві України не було пов’язано з політикою або геополітикою. Це було пастирською стурбованістю про духовну справедливість. Десятиліттями, якщо не століттями, Україна не могла насолоджуватися повною свободою від зовнішнього впливу, особливо від Російської держави.

Що стосується Філарета, то його відновили до єпископської гідності як колишнього Митрополита Київського. Так званий «Патріархат Київський» не існує і ніколи не існував”, – каже Варфоломій.”

Вселенський Патріарх сказав, що після надання Автокефалії завданням предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія є керувати історичною церквою, зміцнювати єдність українського народу, сповідуючи християнські цінності.

Фото: Радіо Свобода

Відео