«Лікар навіть не вийшов зі службового автомобіля»: 16-річний дрогобичанин помер на очах у друзів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Лікар навіть не вийшов зі службового автомобіля»: 16-річний дрогобичанин помер на очах у друзів
27 Липня, 15:09

«Лікар навіть не вийшов зі службового автомобіля»: 16-річний дрогобичанин помер на очах у друзів

Два тижні тому у Дрогобичі трапилася трагедія – 16-річний Глєб Гаркуша перелазив через паркан, пошкодив ногу до металевої труби та помер від втрати крові. Це трапилося на очах в його друзів, пише «Медіа Дрогобиччина».

Про те, що смерть Глєба — не просто трагічний збіг обставин, 21 липня у Фейсбуці написала мама хлопця Алла Гаркуша. Жінка каже, що її сина можна було врятувати, якби йому вчасно надали медичну допомогу. Та друзі помираючого хлопця не могли додзвонитися на жодну з екстрених служб.

«Останній раз я спілкувалася зі своїм сином буквально за 20 хвилин до трагедії. Телефонувала нагадати, щоб він до 24.00 год повернувся додому. Вони з друзями святкували чийсь день народження, – розповідала Алла Гаркуша. – Хлопці, зазвичай, проводили час біля пам’ятника Шевченку або в парку Степана Бандери, а ще біля пошти і в дворі, поблизу вулиці Бориславської. Там є плита бетонна, вони там любили сидіти, співали».

Із розповідей друзів-очевидців, трагедія сталася о 22.20. Глєб перелазив через металевий паркан, штахета під вагою деформувалася в трубу і пошкодила йому ногу аж до кістки. Глєб відразу ж попросив друзів викликати йому «швидку» (він ще хвилин 5–7 залишався при свідомості).

«Один із товаришів перебрався до сина за паркан, наказавши іншим негайно телефонувати на «103», а сам намагався надати допомогу . Та хлопці ніяк не могли додзвонитися. Виклики йшли на «101», «102», «103», але безрезультатно. Лише через 7 хвилин після трагедії вдалося зв’язатися із кол-центром пожежників. Там взялися налагоджувати зв’язок між хлопцями із «швидкою». А о 22.45 год, коли пройшло вже більше 20-ти хвилин з моменту поранення, до хлопців подзвонили із анонімного номера і представилися, як служба невідкладної медичної допомоги. У Глєба на той час вже було дуже важке дихання, та оператор замість того, щоб скоординувати дії хлопців та дати покрокову інструкцію, як діяти, почав виставляти претензії, мовляв там приватна територія і «швидка» туди не зможе потрапити!» – продовжує мама Глєба.

Коли прибула бригада медиків, Глєб був уже мертвий.

«Лікар навіть не вийшов із службового автомобіля, а медична сестра бідкалася, що вона не зможе перелізти через паркан. Жодних служб, які б могли організувати доступ до сина задіяно не було! Цим займалися діти — на дзвінки приїхали їхні родичі і забезпечили доступ до тіла. А мені біля дванадцятої ночі зателефонували із поліції, й обережно, запитавши спочатку, де мій син, повідомили, що він загинув…»

Зараз сім’я Гаркушів найняла адвоката і збирає всю необхідну інформацію про обставини загибелі Глєба. Алла каже, що роблять це для того, щоб більше халатність відповідальних осіб не призводила до нових трагедій.

Глєб був активним, компанійським, комунікабельним і дуже життєлюбним хлопцем. Свого часу він пробував себе на різних гуртках творчості, ходив на батик, малювання, оригамі, а також займався спортом — баскетболом, бойовим гопаком, вчився грати на гітарі.

Фото: Медіа Дрогобиччина

Відео