регіональні новини
Написати нам
Лікар розповів, як лікують цистит у вагітних
28 Січня, 15:35
logo-black

Лікар розповів, як лікують цистит у вагітних

Будова жіночого організму, а саме сечової системи, відрізняється від чоловічого настільки, що у жінок запалення сечовивідних шляхів діагностують набагато частіше, ніж у чоловіків.

Як правило, при циститі лікар призначає антибактеріальне лікування. Та що робити, якщо неприємні симптоми з’явилися під час вагітності? Відповів лікар-уролог вищої категорії Подебрий Андрій Орестович.

Чи часто вагітні хворіють циститом?

– За статистикою, приблизно 45% жінок під час вагітності хворіють циститом. Однією з основних причин, які сприяють розвитку даного захворювання, є порушення гормонального фону у жінок, зміни бактеріальної мікрофлори піхви, патогенні бактерії.

На пізніх термінах вагітності фактором, який сприяє запаленню, може бути застій сечі під час тиску матки на сечовий міхур.

Чи є цистит небезпечним для вагітної та дитини?

– Найбільш небезпечним наслідком циститу у вагітних є можливість проникнення бактерії з сечового міхура в нирки та розвиток  пієлонефриту (запалення нирок ). При появі пієлонефриту вагітна жінка потребує госпіталізації у стаціонар для подальшого дообстеження та лікування.

Як лікувати цистит під час вагітності?

– Потрібно обов’язково звернути увагу на клініко-лабораторні аналізи: УЗД нирок, сечоводів, сечового міхура; бактеріальний посів сечі на флору та чутливість до антибіотиків.

Бактеріальний посів сечі – це дуже важливий аналіз, за допомогою якого лікар призначає відповідні антибіотики, адже є певні категорії антибіотиків, які не можна або не бажано призначати на різних термінах вагітності.

Основною лікування циститу є антибактеріальна терапія.

 

Консультація уролога, гінеколога, УЗД:

Адреса: м.Львів, вул.Огієнка,3 (на території “Залізничної лікарні”).

Тел. для запису: +38(032)226 30 80; +38 096 700 30 80.

Схожі новини