«Лікарі дивувалися: від каміння нічого не залишилося»: цілющі джерела на Старосамбірщині ніхто не досліджує | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Лікарі дивувалися: від каміння нічого не залишилося»: цілющі джерела на Старосамбірщині ніхто не досліджує
01 Червня, 19:16
logo-black

«Лікарі дивувалися: від каміння нічого не залишилося»: цілющі джерела на Старосамбірщині ніхто не досліджує

Юлія Швидко

У селі Тур’є Старосамбірського району є 7 джерел з цілющою водою, про які, крім місцевих мешканців, мало хто знає. Вода у них – лікувальна, але наразі дослідники не беруться за вивчення її складу. Якби фахівці дізналися, якими властивостями вона наділена, не одного пацієнта вдалося би вилікувати.

«Прикро, що у селі маємо такий скарб – 7 джерел, але досі вони нікого з фахівців не зацікавили. По запаху відчувається, що там «Нафтуся». Від старших людей чув, що ще десь є мінеральні джерела. Але не знаю, де вони у нас розміщені. Їх треба відшукати та дослідити, – говорить LMN депутат Сатросамбірської райради, мешканець села Тур’є Микола Поляниця. – На одному зі семи відомих джерел побудована капличка. Існує легенда, що тут жив пан, який мав незрячу від народження доньку. Йому уві сні з’явилася Божа Матір. Казала: «Йди в ліс, знайдеш джерело, звідти набери води та помий своїй доньці обличчя. Вона стане зрячою». Пан послухався сну, все зробив і донька прозріла. Місцеві мешканці Симовичі на цьому джерелі за власний кошт побудувала капличку Божій Матері. Туди можна зайти і напитися водиці”.

Мешканці Тур’є розповідають про випадок, коли жінка одужала завдяки воді з другого джерела.

«У Тур’є приїхала погостювати до брата. До того їй діагностували, що має великий камінь у нирках. Готувалася до операції. Місяць пила «Нафтусю» з джерела. Коли повернулася в Київ, лікарі дивувалися: від каміння нічого не залишилося, – зазначає Микола Поляниця. – Проблема в тому, що ці джерела не вивчаються, ніхто не знає їх справжніх властивостей.  Люди чують один від одного, п’ють воду. Але невідомо, в чому вона допомагає, в яких дозах треба пити. Її ж не можна вживати як звичайну воду. Наприклад, у Трускавці в кюветах є спеціальні чайнички, все дозовано. Якщо б нашу воду дослідити, у Тур’є міг би з’явитися великий лікувальний санаторій».

Фото: надане Миколою Поляницею

Відео