регіональні новини
Написати нам
Лікарі «ОХМАДИТУ» успішно провели 6 операцій 3-річній дитині, щоб та змогла самостійно ходити
30 Жовтня, 11:27

Лікарі «ОХМАДИТУ» успішно провели 6 операцій 3-річній дитині, щоб та змогла самостійно ходити

Ілона Орнат

У Львівській обласній дитячій лікарні «ОХМАТДИТ» лікарі провели складну операцію 3-річному хлопчикові. Одномоментна багаторівнева теноміотомія – це 6 операцій за один наркоз. В результаті дитина зможе самостійно стати на ноги та ходити. Про це повідомили на сторінці клінічної лікарні у фейсбук.

До ортопедів лікарні «ОХМАТДИТ» звернулися батьки 3-річного хлопчика.  У нього діагностували ДЦП зі спастичним тетрапарезом. Тобто дитина майже не могла рухати ногами, у хлопчика були постійно зігнуті ніжки у колінах, навантажувалися лише пальчики, він не міг самостійно ходити, а тільки повзати.

“У цьому віці діти дуже рухливі, кожен день для них – це пізнання світу і його таємниць. Тож наші ортопеди не могли більше відкладати допомогу цій дитині. Так, у Львові триває карантин, планові операції ще не виконують, але в цьому випадку ця операція була конче необхідна, щоб зняти біль, щоб дитина могла ходити та щоб запобігти прогресуванню хвороби. Залишати дитину у такому стані ми просто не могли. Відтак хірурги-ортопеди прийняли рішення  оперувати!”, – йдеться у повідомленні.

Лікарі виконали одномоментну багаторівневу теноміотомію. По суті, під коліном хлопчика зробили подовження сухожиль і м’язів. Окрім цього, медики провели чимало інших операцій.

“Після нашої операції дитина не просто зможе стояти рівно, а встане і піде. Після таких втручань діти починають тренуватися стояти, а через 3-4 дні після операції – ходити. Це є запорукою успішної післяопераційної реабілітації”,  –  розповіла завідувачка ортопедичного відділення ОХМАТДИТу Злата Кузьо.

Операція пройшла успішно, хлопчик впевнено одужує. Уже зовсім скоро він зможе стати на ніжки й самостійно ходити. Лікарі «ОХМАТДИТу» розповіли, що готові й надалі допомагати дітям з важкими порушеннями опорно-рухового апарату.

Схожі новини