Кардіогенний шок – це одне з найпоширеніших ускладнень інфаркту. У 90% пацієнтів призводить до смерті.
Аби врятувати чоловіка, лікарі наважуються застосувати нову для них методику – вперше встановити пацієнтові аортальний балонний контрпульсатор. Це маленький внутрішньосудинний пристрій, який вводять до серця через єдиний прокол стегнової артерії. Він поступово починає роздуватися, проштовхує кров в обох напрямках, покращує кровотік та насичення організму киснем. Одразу після введення контрпульсатора фракція викиду серця, тобто показник ефективності його роботи, підвищилася з 10% до 40%. Таким чином пацієнта вдалося врятувати.
Нині пан Богдан почувається добре. Чоловік уже самостійно ходить. У нього відновилось мовлення. Напередодні, на 11-ту добу після операції, його виписали з лікарні. Попереду на нього чекає ще період відновлення у нашому реабілітаційному центрі в Брюховичах.
Згідно зі статистикою, щороку в Україні фіксується близько 50 тисяч випадків інфаркту міокарда. У більшості випадків хворі помирають. Причина – несвоєчасне звернення за медичною допомогою. Аби мінімізувати ризики, що призводять до інфарктів, кожній людині варто проходити щорічні медичні огляди. Та за будь-яких змін самопочуття обов’язково звертатись за медичною допомогою до спеціалістів.