Лікарі врятували чоловіка від постійних епілептичних нападів: з його мозку видалили “хворі” клітини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Лікарі врятували чоловіка від постійних епілептичних нападів: з його мозку видалили “хворі” клітини
20 Липня, 10:02

Лікарі врятували чоловіка від постійних епілептичних нападів: з його мозку видалили “хворі” клітини

Львівські нейрохірурги врятували 21-річного чоловіка з Херсонщини, який 13 років хворів на рідкісну форму епілепсії. З мозку пацієнта видалили клітини, які провокували напади, розповіли в Першому медичному об’єднанні Львова.

«Перші напади епілепсії у хлопця почалися ще у 8 років. Відтоді він пройшов десятки обстежень, але жодне з них не могло пояснити причини хвороби. Різні комбінації протиепілептичних препаратів не допомагали і щотижня, по декілька разів, судомні напади заставали його вдома, на роботі та в громадських місцях», – розповіли в лікарні.

Лікарі Центру нейрохірургії і неврології Лікарні Св. Пантелеймона у Львові визначили, що у чоловіка ідіопатична епілепсія, яка є рідкісною хворобою. Щоб врятувати його від нападів, лікарі видалили пацієнтові частину скроневої ділянки мозку, яка провокувала раптові судоми. При цьому, усі функції мозку було збережено.

«За 2 тижні після операції Максим ще жодного дня не втрачав свідомості, а це означає лише одне – попереду виписка і життя без протиепілептичних препаратів!», – резюмували медики.

Відео