Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Лікарям почали приходити «листи щастя»: львівські медики долучилися до акції непокори
26 Лютого, 15:33
logo-black

«Лікарям почали приходити «листи щастя»: львівські медики долучилися до акції непокори

Юлія Швидко

Сьогодні об 11 год дня у центрі Львова на протест вийшли медики. Вони доєдналися до всеукраїнської акції непокори, якою намагаються зупинити ліквідацію медзакладів під виглядом оптимізації та їх перетворення у комунальні некомерційні підприємства. Також люди виступають проти скорочення медперсоналу.

У Львові протестуючі тримали плакати «Зменшення медиків – збільшення смерті», «Медики – не раби», «Здоров’я – не товар, медицина – не бізнес». Присутні на акції вимагали парламентських слухань, на які б запросили практикуючих лікарів. Вони вказували на недоліки реформи, яка запрацює з 1 квітня.

«Ця акція відбулася у багатьох містах України. Ініціювали її у Києва, до столичних колег долучилися медики з Тернополя, Сум, Херсону, Чернівців, Львова та з інших міст. Адже медпрацівникам є незрозумілою є реформа, яку запровадять з квітня. Вони ж порахували, що при тих умовах, які планують запровадити, лише 30 відсотків державних медичних закладів виживуть,а 70 відсотків – закриються. Коли державні лікарні перетворять на КНП, то медики перестануть думати, як лікувати людей. У них з’являться інші проблеми – як заплатити комуналку, звідки взяти кошти на зарплати працівникам. Тепер вже лікарям по всій Україні почали приходити «листи щастя»: одним повідомляють про зменшення зарплат, іншим – про подальше скорочення», – розповідає LMN одна з організаторів акції Ірина Юзик з ГО «Народна дія Львів».

Також протестуючі добиваються, аби створили формулу розподілу прибутку та відсотку від зарплатної частки для оплати праці медпрацівників. Серед їх вимог були й ліквідація кредиторської заборгованісті та повернення дольової пенсії після 25 років медичного стажу.

«Львівські ж медики  ще до початку реформи відчули її наслідки. У нас закрили психоневрологічний диспансер: 10-12 тисяч діток з психічними розладами залишилися на вулиці. І 106 медпрацівників теж. Також 225  працівинків тубдиспансеру на Бой-Желенського залишилися без роботи. Їм пообіцяли, що влаштують у Центр легеневого здоров’я. Натомість головний лікар Центру каже, що своїх працівників доводиться звільняти, не те, щоб нових брати. Пацієнтів ігнорують, медиків обдурюють», – додає Ірина Юзик.

Фото: Варта1

Схожі новини