Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Лісник зі Сколівщини вимагає оштрафувати чоловіків, яких побив його син
20 Березня, 19:23
logo-black

Лісник зі Сколівщини вимагає оштрафувати чоловіків, яких побив його син

Вікторія Підлужна

Лісник Володимир Мацьків з села Верхня Рожанка на Сколівщині написав заяву в поліцію на місцевих чоловіків за крадіжку лісу.  Стверджує, ті завдали шкоди на 80 тисяч гривень.

Між чоловіками та лісником розгорівся конфлікт. Як розповідала LMN раніше, декілька молодиків, один з яких син лісника, приїхали до оселі багатодітного Миколи пізно ввечері, витягли його та сусіда Ігоря з хати та почали бити. Малолітні діти Миколи зчинили лемент. Один з кривдників вистрілив з рушниці, щоб їх втихомирити.

Причиною конфлікту стали декілька колод, які місцеві жителі привезли додому на дрова.

«За ліс треба платити данину ліснику Мацьківу. За фіру – 100 гривень. Як возиш машиною, то тисячу. Чоловіки не захотіли платити, в них великі сім’ї, живуть бідно. Взяли небагато, тільки би було чим палити в хаті», – розповідає  LMN місцева мешканка Богдана, родичка одного з побитих чоловіків.

Лісник не заперечує, що побиття та погрози – справа рук його сина. Чоловіків, які отримали тілесні ушкодження, називає злодіями. Стверджує, що коли зловив на гарячому «крадіїв» останній раз, то отримав по голові. А син на емоціях приїхав помститися.

«Я сина не оправдовую, я його того не заставляв робити,» – зазначив Мацьків у коментарі ICTV.

Місцеві ж вважають ситуацію, що склалась, абсурдною. Кажуть, несправедливо звинувачувати чоловіків у розкраданні лісу, бо вони не збиралися ті колоди продавати.

«У селі усі знають: якщо хтось і краде ліс для продажу, то тільки сам лісник. Ще раніше, не займаючи цієї посади, він відкрив собі лісопильну. Явно не для власних потреб. Є в нього техніка відповідна, є працівники. Чому бідному місцевому населенню не можна брати з лісу дрова, які там лежать і гниють, а лісникам можна вивозити машинами? » – розповідає Богдана.

Місцеві жителі надали LMN відео, на якому видно роботу лісопильні у Рожанці. Кажуть, вона працює незаконно. На відео є і сам Володимир Мацьків (у хутряній шапці).

54428278_1700443666768344_1806116018066554880_n
54522655_477965436071808_1553166685127573504_n

Микола та Ігор також написали заяву у поліцію, одразу після побиття. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження, людям лісника інкримінують умисне легке тілесне ушкодження.

«А те, що його син стріляв, до уваги, виходить, можуть і не взяти. І те, що діти не на жарт перелякалась, теж. Якась страшна ситуація: злочинці залишаються непокараними, погрози зброєю не вважаються злочином, а життя людини немає ніякої цінності», – каже Богдана.

Син постраждалого Ігоря найняв адвоката. Родичі побитих чоловіків сподіваються, що справа про побиття таки дійде до суду і кривдників покарають.

Основне фото: скріншот із відео ICTV.

Схожі новини