«Лісники наступили злодіям на горлянку»: інформація про незаконну рубку на Самбірщині виявилася фейком (відео)
На днях до активіста «Стоп лісоцид» Василя Курія зателефонував анонім. Повідомив про незаконну рубку поблизу села Воля на Самбірщині, в урочищі Блажів. Територія ввірена ДП «Самбірський лісгосп», Черхавське лісництво. Як виявилося, ситуація неоднозначна.
«Учора мені подзвонив невідомий і сказав, щоб я з журналістами виїжджав вже і негайно, бо лісники незаконно зрубали дерева. Чоловік не хотів представитися, і це мене одразу насторожило, – розповідає LMN Курій. – До того ж вже мав справи із фейковими повідомленнями про незаконну вирубку. І ще. Правоохоронці, зокрема прокуратура, зараз активно взялися за боротьбу з крадіями лісу. Сумнівно, щоб лісники, та ще й державного підприємства, наважилися діяти так нахабно».
Курій звернувся за поясненнями до Самбірського лісгоспу. Як виявилося, кілька днів тому його працівники самі виявили цю рубку та повідомили поліцію.
LMN дізналася деталі.
«Цю незаконну рубку працівники лісової охорони виявили 25 січня. Повалили 13 дерев ялиці білої. На диво, зробили це хаотично – навхрест, будь-як, в різні сторони. Більшість дерев були низької якості: з гниллю та раком. Це свідчить про те, що дерева не зрізали для переробки. Та й навіть така хаотичність валки затрудняє в подальшому розкрижування та трилівку деревини, – розповів лісничий ДП «Самбірський лісгосп» Олег Кирилич. – Виглядає так, що хтось просто хотів зробити збитки працівникам Черхавської державної лісової охорони. Щоб в подальшому звинуватити їх у неналежному виконанні посадових обов‘язків. Можливо, це справа рук місцевих порушників, яких раніше штрафували за незаконні рубки».
Лісники склали акт огляду цієї рубки, польову відомість, проклеймували пеньки. Матеріали передали в поліцію.
За підрахунками фахівців, кубомаса деревини, яку зрубали незаконно, – 37,37 кубометрів. Збитки, завдані державі, – 234,7 тис. грн
Василь Курій додає, що за останній рік дуже часто отримував повідомлення про крадіжку лісу.
«Кожен сигнал доводиться перевіряти, перш ніж телефонувати в поліцію, – розповідає активіст. – Прошу фото-, відеодокази, геолокацію, опитую місцевих жителів. Бо вже мав гіркий досвід, коли жителі одного села щось там не поділили і зводили наклепи одні на одних. А бувало, що крадії хотіли по різних таборах розвести поліцію і активістів, щоб правоохоронці сприймали захисників лісу як брехунів і надалі не реагували на наші звернення. Я розумію, що часом місцеві жителі, які направду переживають за ліс і повідомляють про порушення, залякані, тому ніколи не розголошую їхні імена. Сам несу відповідальність за інформацію, яку подаю у поліцію, у ЗМІ. Тож спочатку мушу впевнитися у її достовірності.
Щодо випадку у Черхавському лісництві, то й справді скидається на те, що лісники наступили злодіям на горлянку. І ті у такий спосіб вирішили з ними поквитатися. А заодно загострити конфлікт між активістами і лісгоспами. І щастя для лісівників, що вони виявили цю порубку на кілька днів раніше, ніж інформацію про неї отримав я. Інакше могли мати великі проблеми.
Я часто критикую лісників. Але і серед них є такі, що працюють на совість, – каже активіст. – Надіюся, з допомогою правоохоронців вже найближчим часом стане зрозуміло, хто є хто. Винні понесуть відповідальність і більше не будуть дискредитувати професію «лісник».
Найближчим часом наші менеджери дадуть відповідь