Лісокрадії на Старосамбірщині за останніх 2 тижні завдали збитків більше ніж на 3 млн гривень | Львівська мануфактура новин
Лісокрадії на Старосамбірщині за останніх 2 тижні завдали збитків більше ніж на 3 млн гривень
04 Лютого, 13:27
logo-black

Лісокрадії на Старосамбірщині за останніх 2 тижні завдали збитків більше ніж на 3 млн гривень

На Старосамбірщині експерти ГО “ЛІіС” вчергове виявили незаконні рубки лісу.  Лише за останніх 2 тижні виявили 3 нових локації, де зрубали дерев більше ніж на 3 мільйона гривень. Про це повідомив LMN головний експерт з питань лісової політики ГО «Лісові ініціативи і суспільство» Дмитро Карабчук. 

Зокрема, 20 січня поблизу населеного пункту Стрільбичі Самбірського району Львівської області експерти ГО “ЛІіС” виявили 64 пеньки зрубаних дерев без наявності тавра відводу дерев у рубку. Пеньки знаходяться на території Старосамбірського ОКС ЛГП “Галсільліс”. 

22 січня обстеження іншої ділянки виявили ще 78 пеньків незаконно зрубаних дерев.

26 січня у лісі не змовкала бензопила та гуркіт двигуна трактора. А 1 лютого під час спільного рейду експертів ГО “ЛІіС” та правоохоронних органів було виявлено ще приблизно 70 пнів незаконно зрубаних дерев, рубка 30 із яких відбулася днями, – у період 26-27 січня.

“На Старосамбірщині ми виявляємо вже багато років ці рубки і на жаль, вони не розслідуються належним чином, ми не маємо інформації про ті справи, які ми ініціювали всі роки підряд.На останній локації ми потрапили вже спільно із правоохоронцями, провели заміри і сподіваємось, що в цьому випадку поліція і правоохоронні органи проявлять більшу настирливість у виявленні цих лісокрадіїв, адже остання ділянка, яку ми відвідали біля села  Стрільбичі – це буквально свіжо зрубаний ліс. Його зрубали 26-27 січня за попередніми даними. Наші експерти чули гуркіт бензопили і транспортних засобів і повідомили поліцію. Разом із правоохоронцями, ми задокументували свіжі незаконні рубки”, – розповів Дмитро Карабчук.

 

За словами пана Дмитра, незаконні рубки відбуваються внаслідок змови лісокрадіїв із лісниками та правоохоронними органами, щодо покриття цих всіх злочинних дій.

“По цій справі триває лише досудове розслідування, адже вона тільки нова, ми ще очікуємо інформацію від правоохоронних органів стосовно самої кваліфікації справи і внесення її у Єдиний реєстр досудових розслідувань. Попередньо що можна уявити, так це причетність місцевих жителів до регулярних незаконних вирубок лісу, збут цієї деревини на місцеві пилорами і бізнес, який наживається на краденому ресурсі. Так виглядає, що він може мати тісні зв’язки із правоохоронними органами, бо тільки таким чином можна пояснити таке затяжне розслідування рубок. Скоріш за все тут мова йде про змову лісокрадіїв із лісниками та правоохоронними органами, щодо покриття цих всіх злочинних дій”, – додав Дмитро Карабчук. 



LMN також прокоментував цю ситуацію співзасновник руху “СтопЛісоцид” Василь Курій.

“Незважаючи на війну, Львівську область розʼїдає корупція, лісники тут попереду всіх. “Галсільліс” – це підприємство обласної ради, а там рулить Слуга Народу Юрій Холод, “Ліси України” – це депутат цієї ж ради, Слуга Народу Анатолій Дейнека. В них абсолютна влада та вседозволеність. Ті, що нижче нещасні кріпаки, які працюють на лісову мафію, яку ми у Львівській області таки трохи поскубали, але прихід Юрія Холода на першу посаду в області, сприяв її реваншу. Це абсолютно аморальний молодий чоловік, який геть втратив голову в гонитві за збагаченням та славою. Холод та Дейнека поділили впливи на лісову господарку області і стрижуть по повній, трохи з того передають “наверх”, партії та силовикам. Я зуби зʼїв на лісовій злодійні, вони без даху у Львові і пальцем не ворохнуть – якщо крадуть на місцях значить з області дали добро. Це моє бачення та оціночне судження”, – зазначив Василь Курій.

Додамо, що за словами еколога Дмитра Карабчука незаконні вирубки лісу – це великі екологічні та економічні збитки.

“З точки зору екології незаконні рубки можуть призвести до збіднення місцевого біорізноманіття, втрата елементів ландшафту, можливі збільшення рівня грунтових вод, зсуви грунту. Також тут величезні економічні збитки, адже деревина, яку крадії забирають з лісу – це власність місцевої громади, тому що крадуть ці дерева вони у комунальному лісі. А комунальний ліс належить на 50% місцевій громаді і на 50% – обласній громаді. Наголошу, що такі масштаби незаконних рубок – це величезні економічні збитки, недоотримані кошти до місцевих та обласного бюджетів”, – підсумував Дмитро Карабчук.

Нагадаємо, що незаконні вирубки лісу на Старосамбірщині, документовані  експертами ГО “ЛІіС ще з 2018 року. LMN також писали раніше про те, що у 2018 році старосамбірські депутати виявили масові незаконні рубки лісу.

User Image
Вікторія Васильченко
Відео