Літр молока з доставкою коштує 18 гривень | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Літр молока з доставкою коштує 18 гривень
04 Червня, 16:24
logo-black

Літр молока з доставкою коштує 18 гривень

 

Вікторія Флагман

 

У сімейній фермі, що працює в селищі Розділ на Миколаївщині, запровадили унікальну послугу – доставка молока додому. Кожного ранку та щовечора працівники об’їжджають клієнтів з Роздолу та Березини.

«Люди встановили собі біля брам спеціальні скриньки. Туди ставлять тару – хто пластикову, хто скляну – кому як зручно. Поряд кладуть гроші. Ми наливаємо свіженьке молоко, беремо кошти та й їдемо далі», – розповідає співвласник ферми Юрій Захарко.

Юрій заснував господарство разом з братом Ігорем. Це єдина сімейна ферма великої рогатої худоби в районі.

«Зайнятися таким бізнесом вирішили ще у 2006 році, – розповідає Юрій. – Залишившись без роботи, ми з братом подалися на заробітки до Польщі. А там якраз розпочався бум створення таких ферм. Добре вивчили, як це працює, і зрозуміли, що запровадити такий проект реально і в нас».

Та через бюрократичні перепони втілити цю мрію вдалося лише у 2013 році.

«Підходяще місце знайшлося на околиці селища біля палацу Лянцкоронських, – каже фермер. – Тут колись було панське господарство. Та усі приміщення були зруйновані, довелося будувати нові. Не легко нам тоді було, інколи просто опускалися руки. Зароблених грошей не вистачало, а ще тяганина із паперами заганяла просто в депресію і зневіру. Але тоді нас підтримала вся наша велика родина, і ми таки довели розпочате до кінця. Купили 6 корів, необхідну техніку і почали працювати на розвиток власного бізнесу».

Зараз на фермі живе 12 молочних корів, 8 телят та 2 бики. Юрій каже, що одним з основних правил на фермі є дотримання чистоти. Лишень худобу женуть на пасовище, одразу беруться за прибирання стайні. Щомісяця молоко кожної корови віддають на аналізи. Корми для худоби вирощують та заготовляють самі.

«Сіємо пшеницю та овес, – каже фермер. – Пробували вирощувати кукурудзу, але вона має низьку врожайність, не вигідно. Цьогоріч ще й взяли в оренду сінокоси. Але і тут без проблем не обійшлося. Бо траву скосили, а ось зібрати її не було кому. Змушений був звертатися за допомогою до колеги із Рудник, бо він має необхідний для цього трактор. Важко ще й у тому плані, що не можу придбати усієї необхідної техніки. Практично усе купую в кредит. Та й більше людей на роботу взяти не можу, бо не вистачає коштів на зарплату».

Щодня корови дають в середньому 150 л молока. Усе розпродують місцевим. Захарки планують збільшити поголів’я худоби, для цього навіть звели додаткове приміщення. Сподіваються, що вже найближчим часом зможуть забезпечити молоком жителів і інших населених пунктів району.

 

Фото: Вікторія Флагман

Відео