Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
ЛОДА подала законопроєкт про збільшення штрафів для паліїв сухої трави
27 Березня, 11:30

ЛОДА подала законопроєкт про збільшення штрафів для паліїв сухої трави

Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА направив парламенту законопроєкт “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення боротьби з самовільним випалюванням сухої рослинності та її залишків та захисту навколишнього природного середовища)”.

“Торік на Львівщині зафіксували понад тисячу пожеж на загальній площі понад 500 гектарів. За день тільки в Жовківському районі пожежники виїжджали гасити поля 19 разів! Наразі закон передбачає штраф для палія – від 170 до 340 грн, а для посадових осіб від 850 до 1190 грн. Проте зловити порушника на місці підпалу дуже важко. Інформаційні кампанії не допомагають. Тому наші фахівці з департаменту екології та природних ресурсів, екологи Львівщини та юристи напрацювали комплексні зміни до закону. Ми скерували їх прем’єру та парламенту”, – каже заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Від початку цього року на Львівщині сталося вже більше 300 пожеж на площі понад 100 га. Притягувати до відповідальності порушників має право наразі лише: Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи, громадські інспектори з охорони довкілля,  а також єгері та посадові особи користувачів мисливських угідь, уповноважених на охорону державного мисливського фонду.

“Ми пропонуємо підвищити штрафи, розширити коло осіб, які можуть складати протоколи про адміністративні правопорушення за випалювання сухої трави. Також штрафувати не тільки паліїв, а й тих, хто міг, але не зробив нічого для запобігання правопорушенням у межах своїх повноважень”, – говорить директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник.

Також передбачається штрафувати землевласників та землекористувачів за неналежне утримання закріплених за ними ділянок

Крім того у ЛОДА пропонують, щоб притягувати до адмінвідповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків могли посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних міських рад, органи внутрішніх справ, а також органи державного нагляду у сфері пожежної і техногенної безпеки.

Штрафи вимагають збільшити від 42040 грн до 63060 грн для громадян, і від 84080 грн  до 105100 грн для посадових осіб.

“42 тисячі – це не 170 гривень. Погодьтеся! Наразі штрафи є замалі, на місці ніхто нікого зловити не може, а за бездіяльність посадових осіб чи власників поля – також нічого законами не передбачено. Відповідальність має лягати на всіх, бо зараз і про тих, хто підпалює, знає чи не кожен у селі. Всі сусіда жаліють, а насправді покривають злочинця. Тому треба негайно щось змінювати”, – додає Юрій Холод.

Фото: Романа Черніховського.

Схожі новини