Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Луценко відкрив три кримінальні справи через слова Кучми про Донбас
07 Червня, 21:22

Луценко відкрив три кримінальні справи через слова Кучми про Донбас

Ситуація з пропозиціями щодо врегулювання конфлікту на Донбасі перейшла у площину відкриття кримінальних справ у ГПУ.

 

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що зареєстрував 3 кримінальні справи про державну зраду, підготовку до фінансування терористів і підготовку до перешкоджання українській армії.

Про це він сказав у відеозверненні.

«Це фактові справи, але хочу прямо сказати, усім реваншистам і усім капітулянтам, всім, хто попробує гратися з українським законом, отримають гідну відповідь. Закон один для всіх. Перемога буде за нами.

 

В мене викликала обурення пропозиція представників України у Мінській контактній групі заборонити вогонь в сторону супротивника.

 

Справа про підготовку фінансування терористів стосується тих, хто вважає, що можна відновити торговельні відносини із терористичними організаціями. Говорити, що це якісь сепаратисти, які виходять з-під контролю Росії, це неправда», – заявив Луценко.

Генпрокурор не назвав жодного прізвища і не уточнив, за якими саме заявами він відкрив справи.

 

Раніше президент Володимир Зеленський коментуючи артилерійські обстріли населених заявив про часткову втрату Росією контролю над найманцями.

«Кричуще порушення Мінських угод – застосування артилерії – свідчить, щонайменше, про часткову втрату управління та контролю над найманцями. Ми сподіваємося, що російська сторона відновить контроль над цими підрозділами.

 

Обстріли українських військових – очевидна спроба вкотре зірвати процес перемовин щодо припинення вогню. Хоч би хто віддав наказ – Збройні сили України відповідатимуть жорстко та відповідно до ситуації», – заявив Зеленський.

Екс-президент Петро Порошенко заявив, що розвідка має проінформувати керівництво держави про те, що на окупованому Донбасі все контролює РФ.

Про це він сказав у відеозверненні.

«Звучить так, що українське керівництво запрошує Росію на окуповану територію для того, щоб легітимізувати окупацію. Я закликаю розвідувальні органи проінформувати керівництво держави про те, що на кожній посаді, починаючи з командира взводу, розташовані кадрові офіцери збройних сил Російської Федерації. Сподіваюся, що це не так, коли ми почули у інавгураційній промові президента заклик припиняти стріляти, виявляється, він містив сенс припинити стріляти у відповідь. Ми категорично цього не приймаємо!», – сказав Порошенко.

 

Тим часом, Російська Федерація блокує переговірні ініціативи України.

«Наскільки ми знаємо, всі учасники нормандського формату, за винятком України, досі не бачили доцільності в розширенні цього формату. Поки можна констатувати, що сам по собі формат досить нерезультативний через те, що Київ не поспішав з виконанням мінських домовленостей. В умовах такої низької ефективності говорити про розширення, напевно, навряд чи можливо. З іншого боку, все залежить від того, яку саме позицію займе зараз Київ, але цього ми поки не знаємо.

 

Зустрічі з Зеленським поки в планах немає. Ми живемо під час легких способів поширення різних заяв, але судити треба по справах. Поки ніякої конкретики немає», – зазначив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Схожі новини