Львівʼян закликають підписати петицію про присвоєння звання Героя України (посмертно) самбірчанину Михайлу Ганьшину | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівʼян закликають підписати петицію про присвоєння звання Героя України (посмертно) самбірчанину Михайлу Ганьшину
27 Вересня, 19:18
logo-black

Львівʼян закликають підписати петицію про присвоєння звання Героя України (посмертно) самбірчанину Михайлу Ганьшину

Мешканцю Самбірщини, молодшому сержанту Михайлу Ганьшину закликають присвоїти звання Героя України (посмертно). Рідні полеглого захисника просять українців вшанувати пам’ять воїна та підтримати петицію потрібною кількістю голосів – 25 тис підписів.

Михайло Ганьшин народився 21 листопада 1994 року у селі Калинів, що на Самбірщині. У 2014 році проходив військову службу у 703-саперному полку, пізніше у 309-окремому батальйоні. Батальйон перебував на сході України. Тоді у складі одного зі зведених підрозділів, під час АТО, Михайло воював за Донецький аеропорт. 

«2014-17 рр Михайло провів на сході. Потім у нас народився син, після чого чоловік звільнився по закінченню контракту. Повернувшись додому, він пішов працювати в Калинові на Нову Пошту, пізніше поїхав на заробітки у Польщу. Хоч в Польщі вже і отримав карту побуту, але коли 24-го лютого росія вторглась в Україну, він вирішив виїздити додому, щоб стати на захист нашої держави. 24-го лютого Михайло перетнув кордон.Чоловік після першого контракту вже в цивільному житті у ДТП отримав травму, мав пластину в руці та 3 групу інвалідності. Проте попри це, все одно вирішив продовжити служити. Хоч мій тато його відмовляв, Михайло дочекався, коли будуть брати з групами. Приблизно у березні 2022 року, добровольцем потрапив у 103 Самбірську тероборону, 202 батальйону», – розповіла дружина полеглого воїна, Руслана Ганьшина.

Михайло Ганьшин близько року з татом дружини воював на східному напрямку фронту, служив у в/ч 7371. За словами Руслани, у своєму батальйоні він був командиром саперного відділення

«Мужній та безстрашний, він блискуче виконував усі поставлені завдання. Підходив майже впритул до ворога, встановлюючи мінні загородження. Товариші по службі відзначають, що він один виконував завдання, яке зазвичай під силу для цілого підрозділу», — йдеться у повідомленні петиції.

У листопаді в м.Кам’янці-Подільському Михайло пройшов навчання, після якого зі старшого солдата йому присвоїли звання молодшого сержанта. Далі мріяв вступати до ВНЗ по саперній справі, щоб підвищити своє звання та стати офіцером. Ще одною мрією воїна було потрапити до свого 7-річного сина на 1 вересня, але не судилось.

Воїн загинув 5 травня 2023 року під час виконання бойового завдання у с.Кислівка Харківської області, підірвавшись на ворожій міні. У Героя залишилась вагітна дружина та 7-річний син, який так і не дочекався батька.

Аби президент України розглянув електронне звернення про присвоєння звання Героя України (посмертно) нашому захиснику, потрібно зібрати ще близько 24 тис голосів. Петицію можна підписати за посиланням.

Олена Лещенко

Відео