Львів’ян запрошують на премʼєрний показ вистави «Джива» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львів’ян запрошують на премʼєрний показ вистави «Джива»
03 Жовтня, 16:57

Львів’ян запрошують на премʼєрний показ вистави «Джива»

У понеділок, 9 жовтня, о 20.00 у Львівському академічному духовному театрі «Воскресіння» відбудеться премʼєрний показ за дебютною пʼєсою народного артиста України, співака, поета, драматурга Анатолія Матвійчука у рамках Міжнародного театрального фестивалю «Золотий Лев» у постановці Надії Агєєвої-Швед. 

«Джива» – нова робота Анатолія Матвійчука, яку сам він назвав трансцедентальною п’єсою. Це, як зазначає драматург, спроба дати відповідь на складні питання буття, які не дають спокою багатьом.

«Тема вистави надзвичайно актуальна, з огляду на те, що країна живе у стані війни вже понад рік. Під час нещодавнього міжнародного Саміту, що проходив у Києві, саме тема  “Мистецтво і ментальне здоров’я” була основою панельної дискусії», – зазначають творці вистави. Вони переконані, що в такий драматичний час важливо створювати мистецтво, яке допомагає долати страх і виходити зі стану глибокої психологічної травми. 

У виставі  задіяні документальні розповіді херсонських поетів з книги «Херсонщина. Арт-спротив», які звучать автентичними голосами самих поетів, котрі пережили окупацію міста. Наприкінці постановки звучить саундтрек у виконанні Катерини Ясенчук та Анатолія Матвійчука, який є логічним і світлим завершенням спектаклю.

 «У світі існують два найсильніші почуття, які правлять людьми – Страх і Любов. Трапляються моменти, коли біль, страх і розгубленість беруть гору над усіма іншими почуттями… Хто або що може прийти нам на допомогу в такому випадку? І який він – шлях до самого себе? Любов – єдиний порятунок від страху!» – зазначає автор Анатолій Матвійчук та режисер-постановник Надія Агєєва-Швед.

Саме ця тема ментального захисту людей, їх підтримка за допомогою мистецтва вже винесена на сцену в театральній постановці «Джива», яку незабаром зможуть переглянути львівʼяни у рамках міжнародного театрального фестивалю «Золотий лев». 

Відео