Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львів’янка стане першою жінкою-диригенткою у ключовому фестивалі у Німеччині
22 Вересня, 19:42

Львів’янка стане першою жінкою-диригенткою у ключовому фестивалі у Німеччині

Оксана Линів, яка народилася у Львові, відкриватиме Вагнерівський фестиваль у 2021 році новою постановкою “Летючого Голландця”. Вона стане першою жінкою-диригенткою в 145-літній історії Байройтського театру, повідомляє Українська правда.

21 вересня офіційно оголосили, що у Байроті вперше диригуватиме жінка, нею стала українка Оксана Линів. Вона родом з Бродів на Львівщині. Про цю новину стало відомо ще минулого року і одразу виник скандал в світі опери, але ім’я керівниця фестивалю Катріна Вагнер тримала в таємниці дотепер.  

Оксана Линів музичну освіту здобула в Львівському музучилищі імені Станіслава Людкевича та Львівській державній музичній академії імені Миколи Лисенка. 

Працювала на сценах найбільших оперних театрів світу: Баварська державна опера, Берлінська державна опера, Gran Teatre del Liceu Barcelona, Theater an der Wien.

Після трирічної праці музичною асистенткою музичного директора Баварської державної опери Кирила Петренка. Стала головною диригенткою Опери та філармонійного оркестру в Граці, Австрія. 

Байройтський оперний фестиваль був заснований у 1876 році у новозбудованому оперному театрі з унікальною акустикою, проектованому за власною ідеєю відомого німецького композитора Ріхарда Вагнера. 

Це ключова мистецька подія Німеччини, її традиційно щороку відкривають за участі канцлерки Німеччини Ангели Меркель.

Фото з відкритих джерел.

Схожі новини