Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львів’янка здобула звання Європейської поетки свободи
24 Травня, 16:32

Львів’янка здобула звання Європейської поетки свободи

Українська поетеса, прозаїк, перекладач, літературний критик та дослідник літератури Маріанна Кіяновська  здобула престижну відзнаку. На European Poet of Freedom 2022 її відзначили за збірку «Бабин Яр. Голосами». Про це повідомили у Львівській ОВА.

Збірка присвячена масовим розстрілам в урочищі Бабин Яр та вважається однією з перших книжок в українській літературі, що висвітлює тему Голокосту.

Така літературна премія вручається раз на два роки. Мета відзнаки — промотувати поезію, яка торкається найважливіших тем і проблем сучасності, популяризує цінність свободи та демонструє високу художню цінність.

Церемонія нагородження відбудеться 10 червня в Шекспірівському театрі Ґданська в межах фестивалю European Poet of Freedom Festival, що триватиме з 9 по 11 червня. Відзнаки вручать також перекладачам, які працювали над збірками.

Нагадаємо, за збірку «Бабин Яр. Голосами» Маріанна Кіяновська отримала в Україні Шевченківську премію в галузі літератури за 2020-й рік. Письменниця народилась на Жовківщині, мешкає у Львові.

Схожі новини