Львів’яни допомогли переправити за кордон майже 40 ухилянтів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львів’яни допомогли переправити за кордон майже 40 ухилянтів
15 Травня, 14:55

Львів’яни допомогли переправити за кордон майже 40 ухилянтів

В Україні викрили чергову схему переправляння ухилянтів за кордон. Зловмисниками виявились жителі Запорізької області та львів’яни. Загалом, вони перевезли за кордон близько 40 військовозобов’язаних чоловіків.

Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.

Встановлено, що організатором злочинної схеми є уродженець Запоріжжя. Він залучив ще 7 осіб, зокрема: жителів Запорізької області та Львова.

Зловмисники створили акаунти у соціальних мережах з оголошенням  про організацію виїзду військовозобов’язаних за кордон. Коли з’являвся потенційний «клієнт», по передоплаті у 500 доларів США вони розпочинали процес «перетину».

«За допомогою підроблених печаток та штампів на підставі паспортних даних виготовляли пакет документів, які давали право на перетин держкордону. Для конспірації готові «дозволи» відправляли поштою під псевдонімом», – йдеться у повідомленні.

Відправлення зустрічав «свій» кур’єр, який під час особистої зустрічі передавав документи «клієнту» та отримував повний розрахунок за «послугу».

Зазначається, що згодом до роботи долучались координатори групи, які розповіли ухилянтам інструкцію як перетинати кордон та спілкуватись з прикордонниками.

Вартість «послуги» становила 6,5 тис. дол США з однієї людини. Загалом, зловмисники встигли «заробити» близько 9 млн грн.

Під час санкціонованих обшуків правоохоронці знайшли та вилучили: печатки, штампи, грошові кошти, мобільні телефони, банківські карти, чорнові записи з інформацією про потенційних клієнтів та інші докази.

Справу скерували до суду.

Відео