Львів має великі плани для вирішення проблем, пов’язаних зі сміттям.
Це хочуть зробити через трансформацію державного законодавства та загального поводження до сфери управління відходами.
Планують запровадити нову комплексну систему поводження з відходами.
Як повідомляє прес-служба Львівської міської ради, Львів має на меті досягти якісних результатів у чотирьох основоположних напрямках. Вони які відповідатимуть Стратегії поводження з твердими побутовими відходами на 2017−2019 роки та реалізовуватимуться ЛКП «Зелене місто».
Основоположні напрямки:
Важливим питанням у сфері поводження з відходами є ситуація з Грибовицьким сміттєзвалищем (Львівський полігон твердих побутових відходів). Сміттєзвалище планують комплексно рекультивувати, щоб зменшити вплив на навколишнє середовище.
Обіцяють, що це сприятиме мінімальному утворенню фільтрами та запобігатиме накопиченню фільтрату в тілі звалища, щоб забезпечити постійну стабільність.
Основні кроки рекультивації:
Щоб зменшити об’єми залишкового сміття у Львові планують збудувати комплекс механіко-біологічної переробки побутових відходів. Цей етап важливий для того, щоб розділити вторинну сировину від органіки. Органічні відходи врешті потрапляють під біологічну переробку, тобто — компостуються. Механіко-біологічна переробка дозволить якісно відділяти відходи, які можна переробити знову.
Новий завод буде розрахований на потужність, яка забезпечить потреби міста, — а це 240 тис. тонн відходів на рік. Залишкових відходів для цього комплексу буде не менше 30%. Проте це будуть вже перероблені і спресовані відходи, а не у змішаному вигляді, як це є зараз.
Очевидно, передбачається розділення відходів на три типи контейнерів: для вологого сміття, сухого (вторинна сировина) та скла. У подальшому ця система буде піддаватися коригуванню та розширюватиметься лінійка контейнерів для окремого відсортовування тієї чи іншої сировини.
Також, впроваджуватимуть інформаційно-просвітницькоу кампанії. За основугвізьмуть діяльність громадського сектору, який має змістовні та напрацьовані впродовж років методики.
Співпрацюватимуть з організаціями «Чисте місто», «Екоінкубатор», «Zero Waste Lviv», «Зелена коробка», «Екобібліотека», «За ЕКОрозвиток» тощо.
Найближчим часом наші менеджери дадуть відповідь