Львів вставай!: біля Політехніки пройшов мітинг на підтримку Ірини Фаріон (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львів вставай!: біля Політехніки пройшов мітинг на підтримку Ірини Фаріон (ВІДЕО)
20 Листопада, 20:56
logo-black

Львів вставай!: біля Політехніки пройшов мітинг на підтримку Ірини Фаріон (ВІДЕО)

Сьогодні, 20 листопада, у Львові на підтримку Ірини Фаріон відбувся мітинг. Вийшли працівники кафедри української мови Львівської політехніки, студенти та учасники з інших міст України.

“Ми бачили, що люди пишуть, чи буде акція, тому що одна сторона заявила свою позицію, а далі є мовчання. Це була власне ініціатива самих людей сказати слово і про Ірину Фаріон і щодо цієї всієї безпрецедентної ситуації, висловити певні вимоги, які ми погодили як громадськість”, – розповідає одна з організаторок, викладачка Київського національного лінгвістичного університету Галина Помилуйко.

За її словами, вимоги пікетувальників – це повернення Ірини Фаріон до викладацької роботи у Львівській політехніці, притягнення до юридичної відповідальності керівництво університету і “далі розбиратися про роль міністерства освіти, також притягати відповідальних, якщо це міністр – значить міністр”.

Люди на мітингу стояли з плакатами “Лісового у відставку”, “російська мова в Україні – мова ПОРАЗКИ”, “Мова – це зброя!”, “Мова – щит”, “Будь вірним ідеї нації”, на деяких був вислів, який раніше запустили в соцмережах #МИ ПІДТРИМУЄМО ІРИНУ ФАРІОН.

Мітинг завчасно не анонсували, про його проведення учасники дізналися лише сьогодні.

“Відкрито не повідомляли місце і годину, бо була інформація про можливі провокації, хотіли щоб це було інтелігентно, щоб висловили позицію і щоб нашу сторону також почули”, – зазначає Галина Помилуйко.

Загалом на акції зібралося близько 200 людей. Одна зі студенток розповіла LMN, чому вирішила долучитися.

“У мене воює дядько, брат вважається зниклим безвісти, вони все життя сповідували український світогляд. Вони пішли на війну, та вони не пішли за трошки російську Україну, вони не пішли за російську мову, вони пішли за Україну.  Якщо в нас вже сьогодні є війна, то ми повинні рухатися вперед і розуміти, у чому наша проблема, чому ми стоїмо на місці 32 роки. І, власне, тільки це – шлях розвитку. Ми повинні відходити від радянських категорій «російськомовний українець», тому що цього не існує, це придумав радянський союз, придумала росія, для того щоб тримати нас у поневоленні… У нас сьогодні людину, яка говорить правильні речі, збираються судити, то куди ми рухаємося? За що ми воюємо? Ми не можемо допустити, щоб ці всі жертви стали даремними. Ми не можемо схибити знову, ми станемо на нове коло”, – каже Оксана, студентка Інституту права, психології та інноваційної освіти.

На акції було багато поліцейських, на що звернули увагу навіть самі мітингувальники.

Додамо, що 15 листопада Ірину Фаріон звільнили з посади професорки кафедри української мови НУ “Львівська політехніка” після протесту студентів. А Ірина Фаріон заявила, що готує позов до суду.

User Image
Роксолана Іваніцька
Відео