ФаріOFF: студенти «Львівської політехніки» вимагають звільнити мовознавицю Ірину Фаріон (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
14 Листопада, 20:23

ФаріOFF: студенти «Львівської політехніки» вимагають звільнити мовознавицю Ірину Фаріон (ВІДЕО)

Сьогодні, 14 листопада, о 12:00 біля головного корпусу «Львівської політехніки» понад 250 осіб вийшли на мітинг проти мовознавиці Ірини Фаріон. Студенти та громадські організації закликали звільнити викладача із закладу вищої освіти, а також вимагають її публічних вибачень перед військовими. LMN відвідала мітинг та поспілкувалась із студентами, представниками ГО й адміністрацією закладу.

Учасниками мітингу були студенти НУ “Львівська політехніка”, ЛНУ Івана Франка, коледжу індустрії моди КНУКіМ та представники громадських організацій.

Активісти розгорнули плакати: «ФаріOFF», «Фаріон Ірина ганьбить Україну», «Геть комуністку Фаріон», «Зневажаєш військових — не працюй в Універі», «Фаріон геть з Політеху», «Мова єднає – Фаріон ламає», «Політехніка без сміття чудова», «Легко прикриватись патріотизмом, коли твою спину прикривають ЗСУ».

Серед студентів, які вийшли на протест, – Софія, студентка кафедри журналістики.

«Ми проти того, щоб Фаріон викладала у нашому університеті. Ми за підтримку наших військових та держави. Висловлювання Фаріон принижують нашу державу та ЗСУ. Адміністрація не хоче нас чути і звільняти її», – пояснила у коментарі LMN Софія.

Зазначимо, 5 листопада в ефірі програми “Рандеву з Яніною Соколовою” філологиня Ірина Фаріон розкритикувала військових ЗСУ. Вона сказала, що тих військовослужбовців, що говорять російською мовою, не можна називати українцями.

Були й ті, для яких ситуація з Фаріон стала поштовхом забрати документи з університету.

 «Я збираюсь забирати документи з вишу. Одна з причин – ця ситуація з Фаріон, інша – погана якість освіти.. Взагалі було б добре, щоб вона сіла за грати, бо за дії, які вона робить, має бути покарана лише так», – прокоментувала Соломія, студентка кафедри психології.

Серед мітингувальників були присутні представники таких організацій «Українські студенти за свободу», «Пряма Дія» та інші. 

«Пані Фаріон мала можливість вибачитись багато разів. Вона публічно чимало разів виходила в мережі із різними дописами. У неї був час та можливість вибачитись. Вона цього не зробила. Тепер ми вийшли на протест з вимогою звільнити Фаріон. До нас вийшла адміністрація університету та запросила сісти за стіл перемовин», – прокоментував LMN головний організатор події, радник голови Львівського осередку ГО “Українські студенти за свободу” Руслан Пасічник.

Згодом до мітингувальників вийшла адміністрація Львівської Політехніки, яка запросила представників ГО до зали для діалогу. Проте у заклад пішли майже всі, де вже у стінах скандували: «Освіта — без комуністів».

За круглим столом проректорка зі стратегічного розвитку Лілія Жук нагадала, що в університеті вже створена робоча група, яка вивчає ситуацію стосовно Фаріон. Проте звільнити викладача без уповноважених органів наразі неможливо.

«Є чіткі підстави для того, щоб усунути чи розірвати строковий договір. Зараз таких підстав немає”, — сказала проректорка.

За результатами переговорів, ініціативна група домовилася про наступну зустріч між адміністрацією ВНЗ та студентами.

«Ми з адміністрацією Політехніки обговорили створення комісії, яка надасть свій висновок дій та висловлювань Фаріон. Висновок цієї комісії адміністрація буде використовувати для рішення щодо її можливого звільнення. Ми погодили з адміністрацією, щоб двоє представників ГО увійшли до складу комісії. Про результативність круглого столу ми дізнаємось наступного тижня, на зустрічі. На цю зустріч ми також запросили пані Ірину Фаріон. Наші вимоги – це звільнення та публічне вибачення Ірини Фаріон», –  каже Анна-Марія Санчишин, голова львівського осередку ГО «Українські студенти за Свободу».

Зустріч відбудеться 23 листопада за участю ще декількох студентів, що увійдуть до складу університетської комісії. Також адмістрація ВНЗ обіцяла запросити на наступний круглий стіл саму Фаріон.

Зазначимо, наразі Фаріон є викладачкою, доценткою, доктором філологічних наук і професоркою кафедри української мови в Львівській політехніці.

User Image
Олена Лещенко
  • 0
  • 719
Схожі публікації