“Влада – це відповідальність і вміння спільно з громадою приймати рішення”, – Іван Щурко | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
19 Грудня, 12:41

“Влада – це відповідальність і вміння спільно з громадою приймати рішення”, – Іван Щурко

Юлія Швидко

23 грудня відбудуться перші вибори у 5-ти нових ОТГ на Львівщині. Свою команду до рад, у двох із них – Радехівської та Бібрської – висуває й Українська Галицька Партія. З чим йдуть кандидати до громад та за які проблеми місцевих візьмуться в разі перемоги, розповідає голова обласного осередку УГП Іван Щурко. З чоловіком розмовляємо дорогою з Бібрки, де щойно відбулася зустріч з громадою.

Яку команду висуває Галицька Партія у Бібрці? Чим ваші люди відомі в регіоні?

Бібрська команда добре сформована. Маємо освітян, підприємців, людей інженерних професій, ветеранів АТО, є кілька представників, які мають досвід у владі. Працювали до цього часу у сільрадах та Бібрській міській раді. Цей досвід дуже згодиться.

Що, на ваш погляд, треба буде виправляти у роботі місцевої влади?

Як на мене, попередній владі Бібрки бракувало спілкування зі сільськими радами та комунікації з людьми. Мер Бібрки нещодавно згадував, що він мусить формувати бюджет цілої громади. Але ж він юридично є керівником міста, а решта місцевих рад досі були дуже слабо залучені до бюджетного процесу. В цьому помилка. Якщо громада, голови сільрад, депутати не дотичні до аналізу проблем, пов’язаних з наповненням бюджету, годі сподіватися, що їхня робота буде ефективна. В кандидатів і нинішньої влади нема повного розуміння, чим є ця влада, для чого вона. Влада – це відповідальність, це не чекати якогось розпорядження, а вміти зорганізувати важливі процеси та ініціювати їх самому.

Що треба буде найперше зробити після виборів?

Сформувати ефективні виконавчі структури. Вибори відбуваються в останній тиждень перед Новим роком. У новому – Бібрська громада буде жити зі своїм бюджетом, матиме прямі стосунки з держбюджетом, минаючи район чи область. Ефективне використання цих коштів буде залежати від того, наскільки виконавчі структури, фінвідділи, профільні заступники громади включаться в роботу, чи будуть вони відповідально до неї ставитися.

На попередніх виборах в ОТГ, зокрема в Кам’янко-Бузькій, Славській, було багато фальсифікацій. Чи очікуєте чогось подібного в Бібрці?

Справді, попередній досвід показує, що дуже багато брудних технологій – і передвиборчих, і в день голосування – лишилися ще з тих темних часів до революції Гідності. На жаль, є окремі учасники виборчого процесу, які дозволяють собі жовті чи “чорнушні” газетки, плітки. Наразі ці речі не критичні, але в ці останні дні перед виборами їх, боюся, побільшає.

Чи є якісь проблеми на округах?

Є окремі кандидати на голову громади, які намагалися перекроїти округи, щоб мати більше шансів на підтримку. Є такі, які мають кількох представників і підтримку парламентської партії. Хтось має умовних партнерів у ТВК. Але це все не критично.

Що саме ви пропонуєте своїй громаді такого, чого до вас ніхто не робив?

У нас є активні експертні групи, які працюють у різних галузях. Вони аналізують досвід вже створених громад, а також напрацювання наших кандидатів. Тому, щось пропонуючи, ми опираємося на фахову експертну думку. Днями мали зустріч в Бібрській лікарні щодо перспектив медицини в громаді. Зустрічаємося з освітянами, батьками школярів, говоримо про майбутнє шкіл. Наша ціль – не приїхати, поговорити і поїхати, а взяти конкретну проблему, проаналізувати її спільно, відчути і вирішити.

Ви проводите зустрічі, як загалом люди сприймають ваших кандидатів, їхню політику?

Люди зневірені, якщо говорити загалом про виборців. Якщо говорити про зустрічі в селах, то там, практично, зі свічкою треба шукати людину, яка ще має надії на справжні зміни після виборів. Стільки вже тих кандидатів і виборів бачили, що просто розчаровані. Ті кандидати, яких ми висуваємо, у більшості округів збіглися з вибором громади. І це дуже добре, що нам вдалося залучити в команду таких людей. У Бібрці в нас є депутати міської ради. Хлопці працювали і як волонтери, і як громадські діячі, вони підтримують ветеранів та вояків АТО, комунікують з бібрськими околицями. І цей досвід зараз дуже корисний.

А на що найчастіше скаржаться люди в громадах, що їх болить?

Проблеми різні. В більшості віддалених сіл – це дороги, освітлення, стан медпункту. Але, що вразило, більшість мислячих людей прагнуть розвитку, роботи. Люди хочуть залучення інвестицій у регіон. Щоб молодих, ініціативних втримати в громаді, треба створювати нові робочі місця. Це головне завдання для нової влади.

З чим Галицька партія їздить агітувати, звідки гроші на це все?

В нас агіток не більше, ніж в інших учасників виборчого процесу. Ми не можемо собі дозволити “засипати” села макулатурою. Наша агітація по селах – це, зазвичай, за принципом “хата в хату”. Таке живе спілкування для нас значно важливіше, ніж борди та банери на балконах. Агітаційні матеріали оплачуються з виборчого фонду, а він наповнюється з внесків партійців, кандидатів та загальнопартійних ресурсів.

Лавочки ставите?

Лавочки не поставили жодної, – сміється, – може, це нам піде в мінус. Цю роботу залишили для конкурентів. Ми за системні рішення.

Загалом як оцінюєте свої шанси?

Хотілося б говорити про більшість в Бібрській громаді, але я також свідомий впливу телевізора та всіх цих балакаючих “експертів”. Люди будуть вибирати великі партії, обіцянки, популізм загального масштабу. І Бібрська ОТГ, на жаль, не виняток. Така реальність, є багато фанатично відданих “вилам”, “косам” та іншим знаряддям популізму. Є 13 партій у виборчому процесі. З багатьма із них ми не можемо конкурувати ресурсом. Вони мають гроші на макулатуру і рекламу, адмінресурс, яким не встидаються користуватися. Є різні форми конкуренції, в яких ми точно програємо. Але ми спокійно до цього ставимося, бо то не є чиста конкуренція. Зараз популізм із телевізорів буде литися не те що відрами, а цистернами. Якщо люди будуть розуміти і робити правильні висновки, тоді лише буде добрий результат.

  • 0
  • 1544
Схожі публікації