Ієромонах з Унева встановив рекорд України з пауерліфтингу та оголосив збір на дрони для 24-ої бригади | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
15 Квітня, 20:41
logo-black

Ієромонах з Унева встановив рекорд України з пауерліфтингу та оголосив збір на дрони для 24-ої бригади

У Києві на змаганнях ієромонах Свято-Успенської Унівської лаври, що на Львівщині, Макарій Дутка встановив новий рекорд України з результатом 193 кг у вивазі лежачи та оголосив збір на дрони для 24-ої ОМБр імені короля Данила.

LMN поспілкувалася з отцем про збір для воїнів, чемпіонат та підготовку до нього.

“Останнім часом я зауважив, що особливо в час війни мене мої особисті перемоги не дуже радують, бо там чергові здобутки я собі роблю в спорті, свої особисті і ще деякі рекорди України встановлював, але воно в час війни трохи було не настільки важливо. Бо я хотів щоб для суспільства, для наших військових нести свій особистий вклад власним спортом. Цьому мене надихнула моя мама. Вона мені порадила, що якось треба так трансформувати в щось інше, не тільки в особисту радість і приємність”, – каже отець Макарій.

На передостанніх змаганнях, близько двох місяців тому, отець встановив свій сьомий рекорд, піднявши 190 кілограмів із жиму лежачи. Тоді Макарій Дутка присвятив свою перемогу ЗСУ і за добу зібрав понад 100 тисяч гривень.

“Я вирішив присвятити цю перемогу нашим воїнам і сказав, щоб не вітали мене в коментарях, а донатили на ЗСУ. Я знайшов одного народного Героя отця Тараса Коцюбу, який є капеланом 15-ї аеророзвідки, і він сказав, що найбільше їм на той час потрібен був ремонт автомобільної техніки. І новиною, яку я дав на своїй сторінці, що я виграв чемпіонат, люди почали донатити і за добу я назбирав 100 тисяч гривень. Збір було успішно закрито. Тоді  я вирішив, що на наступні змагання, найсерйозніші серед тих, які проводить Всеукраїнська Федерація пауерліфтингу України, я буду збирати на щось більше”, – наголосив Макарій Дутка.

Отець  Макарій розповідає, що тільки-но закінчилися попередні змагання, просив у Бога щоб Господь  подав ідею, на що відкрити збір.

“Коли почалася третя річниця повномасштабного вторгнення російських військ на наші землі, то я тоді думаю, починаю молитися 1000 Ісусових молитв “Господи Ісусе Христе, бережи наше військо”, і так просив у Бога допомоги, щоб подав мені якусь ідею, що і як назбирати. Я спочатку різне думав. На тепловізори, шоломи для військових, медицину і всі так радили, що більш-менш все є, і тут бачу, що всі обговорюють тему дронів, що найбільше вони захищають наших воїнів. Чим більше дронів на фронт ми пошлемо, тим більше ми врятуємо наших військових. І в той момент було таке переконання, що потрібні дрони, я буду збирати на них. І прикинув собі, що дам раду з 33-ома дронами. Сконтактував з паном Ігорем Дулиним, який провадить такий благодійний проєкт “Пташки Перемоги” у Львові. І він сказав, добре, отче, нема проблем, збирайте кошти, ми вам закупимо 33 дрони. І тоді я вже точніше визначився, що це буде для 24-ої нашої Львівської бригади, для наших хлопців і дівчат”, – розповів брат Макарій.

Вчора, 14 квітня, отець Макарій Дутка виграв чемпіонат України з пауерліфтингу. Монах зробив восьмий рекорд України з результатом 193 кілограми у вивазі лежачи. Опісля на своїй Facebook-сторінці відкрив збір на дрони для 24-ої ОМБр імені короля Данила. Загальна сума збору 500 тисяч гривень. Долучитися до збору можна за посиланням.

Ієромонах Макарій Дутка розповідає, що готувався до Чемпіонату дуже активно, дуже хотів виграти і не підвести нікого. І з тренером Павлом Зіньком дуже потужно готувалися.

“Деякі дні робив по три тренування, бо дуже хотів виграти і не підвести нікого. Я маю маленький сформований спортзал у монастирі і тренер два рази в тиждень до мене приїжджає, і ми кожного разу робимо собі проходки з великими вагами. І я виконую одну з вправ пауерліфтингу, яка називається вивага або жим лежачи зі штангою і ми такі великі ваги пропрацьовували і якось по результатах я вчора пожав на три кілограми більше від попереднього разу. 193 зробив результат в режимі лежачи”, – розповідає монах.

Також отець Макарій зазначив на своїй сторінці, що анонсує вісім нагород за найбільші донати на дрони, серед яких прапор з особистим підписом Валерія Залужного. Підтримати збір можна за посиланням.

User Image
Роксолана Іваніцька
  • 0
  • 1963
Схожі публікації