В гуртожитку ЛНУ ім. Івана Франка орудує збоченець: що кажуть студентки і поліція | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
15 Квітня, 18:30
logo-black

В гуртожитку ЛНУ ім. Івана Франка орудує збоченець: що кажуть студентки і поліція

В гуртожиток № 2 ЛНУ імені Івана Франка, що на вулиці Медової Печери, 39, вже котру ніч поспіль пробирається чоловік, який без дозволу заходить вночі до кімнат дівчат та мастурбує на них. За словами студенток, на чоловіка неодноразово писали заяви, але поліція на них не реагує. Що кажуть постраждалі дівчата та чому 39-річного чоловіка не можуть притягнути до відповідальності – читайте у матеріалі LMN.

“23 березня близько 22:00 я йшла в гуртожиток біля магазинчиків. До мене пристав той чоловік (він був ще з однією дівчиною і його другом – всі пʼяні) задавав купу питань, таких як: куди йдеш? а можна з тобою? що робиш сьогодні ввечері? чому не вітаєшся, хіба не вчили вітатись?, які я ігнорувала. Всю дорогу намагався мене перегнати і зупинити, а коли я підійшла до компанії інших старших чоловіків і просто стояла в надії, що він піде, він пройшов далі і там зупинився, чекаючи на мене. Через декілька хвилин його подруга підійшла і почала забирати, але він далі рвався йти за мною. Тоді я швидко забігла у гуртожиток”, – розповідає одна з дівчат Світлана (імена студенток змінено з міркувань безпеки).

“Я спала, це було близько 3 ночі, як прокинулася і побачила перед собою чоловіка. Я закричала, а згодом там було виявлено сперму”, – розповідає ще одна постраждала студентка Галина.

Саме такі історії розповідають дівчата, які проживають у гуртожитку. З власних джерел, журналістам LMN стало відомо, що почали залишатися чоловіки в приміщенні тоді, коли у гуртожитку почався ремонт. Деякі з працівників влаштовували посиденьки на коридорах, залицялися до дівчат, але нічого більше не було. Коли їх намагалися вигнати – вони просто ховалися і зранку знову починали працювати.

Ситуація з 39-річним чоловіком Романом почалася приблизно на початку навчального року. Тоді він просто чіплявся до дівчат на території гуртожитку, хотів познайомитися, запитував куди і звідки йдуть, а згодом, з початку березня, почав залазити у самі “блоки”, де лякав студенток. Проживає він неподалік, розлучений, має дітей.  Відомо, що він зловживав алкоголем та чинив психологічне насильство до своєї колишньої дружини.  

Одна з постраждалих дівчат розповідає, що хотіла написати заяву на чоловіка у поліцію, проте їй “натякнули”, що жодної кримінальної відповідальності йому не загрожує, адже, мовляв, прямих доказів його протиправної діяльності немає.

“Коли я і ще одна моя знайома звернулися до поліції, вони в основному насідали на нас за те, що ми не звернулись до них раніше і питали, чому ми стільки часу мовчали. Мені особисто натякали на те, що сенсу писати заяву немає, адже ми не можемо щось довести, а тому складу правопорушення немає. Сказали, що звісно вони все розуміють, що це страшно, неприємно, але вони в таких ситуаціях не можуть нічим допомогти”, – каже вона.

Коли студентки почали викликати поліцію у гуртожиток і шукати його по кімнатах разом з поліцейськими – результату не було. На їхню думку, він втікав пожежним виходом або балконом. Коли чоловік став розуміти, що ним зацікавилася поліція, біля гуртожитку почав погрожувати дівчатам: казав, що знайде тих, хто писав заяви, хто викликав поліцію і взагалі “їм буде не солодко”.

Однак, зі слів Віри Проців, заступниці начальника відділу звʼязків з громадськістю Управління патрульної поліції у Львівській області, такі люди не несуть небезпеки.

“З мого досвіду такі люди зазвичай не несуть фізичної загрози, однак для психіки молодої людини, це досить травматично і додає страху за власну безпеку”, – сказала вона в коментарі LMN.

Поліцейська додає, що у будь-якому гуртожитку є чіткі правила проживання і відвідування, тому саме адміністрація закладу має це контролювати.

“Якщо будь-які державні установи працюють не дуже добре , то найкраще вирішення проблеми – публічність у ЗМІ чи соцмережах. Потрібно тегати різні установи, наприклад Поліцію Львівської області і все значно пришвидшується. А розголос будь-якої справи затаїти неможливо”, – радить Віра Проців.

Журналісти LMN намагалися отримати коментар у пресслужбі університету, проте жодної відповіді не отримали.

Додамо, що зараз у соціальних мережах шириться відео, де цей чоловік вибачається та обіцяє більше так не робити.

User Image
Вікторія Вітер
  • 0
  • 825
Схожі публікації