Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львів`ян безкоштовно перевіряли на вірусні гепатити
27 Липня, 09:17

Львів`ян безкоштовно перевіряли на вірусні гепатити

Вчора, 26 липня, у Львові відбулося безкоштовне тестування на вірусні гепатити, повідомляє ЛОДА.

Організатори кажуть, метою акції є привернення уваги громадськості до проблеми людей хворих на вірусні гепатити. Також хочуть, аби люди серйозніше ставились до цієї хвороби та були відповідальними.

Львів’янам роздавали інформаційні буклети і брошури, у яких написано факти вірусних гепатитів та тенденцію їх поширення в Україні. Як відомо, близько 1,5 млн людей мають хронічний вірусний гепатит С. Станом на 1 січня 2019 року в Україні зареєстровано 82 564 осіб, які мають гепатит С.

«Процедура займає дуже мало часу. Результат відомий вже за 15 хв. Такі акції є вкрай важливими, щоб привернути увагу людей до проблем зі здоров’ям. Потрібно обстежуватись для вчасного лікування. Ми плануємо обстежити близько 100 осіб», – зазначила лікар-епідеміолог Львівського обласного центру громадського здоров’я Олена Левицька.

Особи, які отримали позитивний результат, будуть скеровані до відповідних закладів охорони здоров’я для додаткового обстеження та лікування.

За словами експерта департаменту охорони здоров’я з епідеміології Оксана Пушкарьової, гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Гепатити B і C є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту.

Загальними симптомами гепатиту є жовтяниця – це пожовтіння шкіри та склери очей, темна сеча, надмірна втома, нудота, блювота, біль у ділянці живота.

Фото: 032

Схожі новини