Львів’ян кличуть доєднатися до рейду Pitbull на нетверезих водіїв | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львів’ян кличуть доєднатися до рейду Pitbull на нетверезих водіїв
01 Травня, 19:36
logo-black

Львів’ян кличуть доєднатися до рейду Pitbull на нетверезих водіїв

 

Наталія Павлишин

 

Рейд проти нетверезих водіїв на дорогах міста планують організувати у Львові 4 травня ввечері. Активісти Pitbull Lviv закликають небайдужих доєднатися до акції, яку проводитимуть спільно з Патрульною поліцією міста. Для того, щоб долучитись до рейду, потрібно мати автомобіль, напарника і телефон із інтернетом з додатками Telegram і Zello. Охочих чекають о 22:30 на парковці біля ТРЦ Victoria Gardens. Рейд триватиме до 5:30. Попередньо учасники рейду пройдуть інструктаж від організаторів ініціативи та патрульних поліцейських.

Такі рейди проводять двічі на місяць. Активісти збираються переважно в п’ятницю чи суботу і їздять містом недалеко від розважальних закладів — ресторанів, нічних клубів, паркуються на стоянках біля закладів і чекають. Коли бачать особу із явними ознаками сп’яніння, яка має намір сідати за кермо, передають дані патрульним, вказуючи номер авто, марку та колір. Інколи їдуть слідом, щоб зорієнтувати поліцейських.

 

 

«Переважно ті, кого підловлюємо, попадаються нам вперше. Вони нетверезі сідають за кермо через необдуманість свого вчинку. Зрідка трапляються водії, яких ловимо вдруге чи втретє. Такі рейди — це вже досить серйозні міри безпеки. Думаю, мало би бути більше превентивної роботи. Та, на жаль, законодавство не дозволяє зупиняти авто на перевірку стану водія. А лише у випадках, коли є явна підозра на алкогольне сп’яніння», — розповів LMN організатор Pitbull Lviv Микола Ільчук.

 

Головна мета діяльності учасників Pitbull — донести водіям про те, що водіння в стані алкогольного сп’яніння — небезпечне не лише для їхнього здоров’я і життя, а й інших учасників дорожнього руху.

 

«Влітку плануємо провести спільні заходи з власниками ресторанно-готельного бізнесу та інших розважальних закладів. Хочемо наголосити власникам на важливості повідомляти клієнтам, які вживали алкоголь, про те, щоб ті користувалися допомогою тверезого водія чи таксі. Також сьогодні, 1 травня, у Львові в місті з’явилися три соціальні борди на тему нетверезого водіння , які нам допомогла ромістити міська рада», — додав Микола Ільчук.

Відео