Львів’янам нагадують основні правила під час купання в ополонці | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львів’янам нагадують основні правила під час купання в ополонці
17 Січня, 09:14

Львів’янам нагадують основні правила під час купання в ополонці

У Львові визначили три ополонки,у які можна пірнати на Водохреща. Усіх львів’ян та гостей міста просять дотримуватися певних правил. Також застерігають не купатися у невідведених для цього водоймах. На них будуть встановлені знаки про заборону.

Про це повідомляють у прес-службі ЛМР.

Відтак, водні об’єкти, на яких проведуть святкові заходи:

— озеро в парку «Горіховий гай», вул. В. Великого, 16;

— м. Винники, водойма на вул. Шевченка;

— смт. Брюховичі, озеро № 1, вул. Курортна.

«Потрібно, щоб люди турбувалися про себе, в першу чергу, щоб це було свято, а не з трагічними наслідками.

Є декілька правил. Перше — це кому заборонено за медичними показниками, не пробувати і не лізти у воду. Друге – підготовка до самого процесу. Вона не починається, що зранку встав і пішов скупався, а хоча би звичайне обтирання, обливання холодною водою.

 

Найбільша трагедія — коли вживають спиртні напої. Цього робити категорично не можна! І слід пам’ятати — має бути догляд за дітьми. Бо дуже часто, батьки беруть дітей з собою, а коли купаються, то немає кому стежити за ними. Ніхто про нас не подбає краще, ніж ми самі”, — наголосив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Віктор Іваніцький.

Для тих, хто планує пірнати у ополонку на Водохреща радять з собою мати зручний одяг, щоб одразу переодягнутись після купання. Вживання алкоголю категорично забороняють, краще за годину до пірнання добре поїсти.

Перед тим, як залізти у воду, треба добре розігрітися: кілька хвилин бігу, сполоснути обличчя водою, тощо. Через швидке охолодження тіла можуть бути проблеми з тиском.

До ополонки треба підходити в зручному взутті, щоб не втратити чутливість ніг. Краще використати черевики або вовняні шкарпетки. Можна також використати  спеціальні гумові тапочки, які також захищають ноги від гострих предметів, та не дадуть сковзати на льоду. Іти до ополонки треба повільно і уважно, бо доріжка може бути слизькою.  У воді варто бути не більше 30 секунд.

Лікарі не радять купатись тим, у кого є хворі нирки, діабет, проблеми із тиском. Не можна стрибати у воду та пірнати вперед головою.  Це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду.

При виході з води не варто триматися за металеві поручні, використовуйте сухий рушник. Також після купання треба добре розтерти шкіру, одягтися і відразу сховатися у тепло, випити гарячий чай. Алкоголь не зігріває, а лише може нашкодити.

Відео