Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львів‘янка підкорила 7 найвищих вершин світу
06 Січня, 13:58

Львів‘янка підкорила 7 найвищих вершин світу

Оксана Літинська завершила одне з найважчих альпіністських завдань «7 Вершин». Про це повідомили у львівському відділенні Національного олімпійського комітету.

43-річна Оксана Літинська – донька видатної львівської шахістки Марти Літинської й сестра відомого захисника української мови Святослава Літинського. Оксана народилася і виросла у Львові. На початку 90-х років вона вступила в скаутську організацію «Пласт», але переїхала в 1998 році до Великої Британії, де й живе до цього дня.

Альпінізмом Оксана почала займатися в 2013 році. 27 грудня 2019 року Оксана зійшла на найвищу гору Антарктиди – масив Вінсон, який і завершив її список семи найвищих точок кожного континенту.

Перед тим вона вже встигла побувати на Аконкагуа, Деналі, Кіліманджаро, Косцюшко, Ельбрусі й Евересті. Тільки навесні Оксана стала третьою українкою, котра піднялася й злізла з Джомалунгми, а не встиг закінчитися 2019-тий рік, як ця відважна жінка досягнула ще одну свою мету.

Лише 419 людей і серед них 70 жінок з усього світу змогли піднятися на ці вершини й тепер серед них є пластунка! «7 вершин» – це колекція сходжень на найвищі вершини семи континентів.

Програма «7 вершин» з’явилася в 1981 і з тих пір стала користуватися популярністю. Сьогодні більше 40 тисяч чоловік в світі реалізовує програму, і більше 400 вже зійшли на всі сім вершин (включаючи 70 жінок).

  • 0
  • 44
Схожі новини