Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львів’янка Зоряна Скалецька стала міністеркою охорони здоров’я
30 Серпня, 10:14

Львів’янка Зоряна Скалецька стала міністеркою охорони здоров’я

Новопризначена очільниця Міністерства охорони здоров’я народилася у Львові. Донедавна була доцентом і заступником декана факультету правничих наук Києво-Могилянської академії. Зоряна  Скалецька закінчила Києво-Могилянську академію й отримала ступінь доктора правових наук в університеті Марії Кюрі в Любліні, Польща. Жінка є головою правління Української медико-правової асоціації, членом Всесвітньої асоціації медичного права, директором громадської організації Форум здоров’я.
Після Революції Гідності 2014 року Скалецька працювала експертом з питань медичної реформи в Реанімаційному пакеті реформ, очолювала комісію при міністерстві охорони здоров’я з питань реформування системи охорони здоров’я й була дружиною народного депутата VIIІ скликання Верховної Ради від Блоку Петра Порошенка Олександра Черненка.

Зоряна Скалецька неодноразово говорила про відсутність комунікацій щодо змін з лікарями і про те, що лікарі масово виїжджають з України до Європи. Вона переконана, що держава самоусунулась від вирішення проблем із доступом до ліків і говорила про потребу врегулювання фармринку.

Окрім того, Скалецька критикувала програму лікування українців за кордоном і називала незавершеною реформу первинної ланки медицини. Кілька років тому в одному з інтерв’ю ЗМІ вона припускала, що гарною ідеєю є об’єднання двох міністерств – Міністерства соцполітики і Міністерства охорони здоров’я, як це робиться у багатьох країнах.

Схожі новини