Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львів’яни активізувались: за громадські проєкти проголосували більше ста тисяч людей
16 Листопада, 12:01
logo-black

Львів’яни активізувались: за громадські проєкти проголосували більше ста тисяч людей

Юлія Швидко

Сьогодні завершився термін голосування за проєкти громадського бюджету Львова. Участь у ньому взяли 103 тис осіб, які віддали більше 150 тис голосів за освітні та медичні плани. Одна людина могла голосувати двічі – за великий та малий проєкти. Великим вважали проєкт вартістю до 3 млн грн, малим – до 600 тис грн. Серед планів були шкільні їдальні, спортивні майданчики, ремонти у приміщеннях, медичне обладнання.

«Голосування за проекти громадського бюджету у Львові проводять уже четвертий рік поспіль. У 2016 році у ньому взяла участь 21 тисяча львів’ян, у 2017 році – 72 тисячі. Торік проголосували 68 тисяч людей. Цього ж року маємо рекорд активності – 103 тисячі», – зазначають у Львівській міській раді.

Голосування тривало з 1 по 15 листопада. У ньому могли брати участь люди з реєстрацією у Львові, Винниках, Брюховичах та Рудному.

За фінансування з міського бюджету змагалися автори 190 проєктів.

«У попередні роки до цього голосування ставилися скептично. Але, коли побачили, як інші школи виграють свої проекти та втілюють їх у життя за гроші з міського бюджету, задумалися й собі. Вчителі разом з батьками розробили проєкт облаштування шкільного подвір’я. Це малий проєкт, його вартість півмільйона гривень, – розповідає LMN львів’янка Катерина Пристай. – Спочатку голосування йшло туго. Батьки були пасивним. В останній тиждень мобілізувалися. Старшокласники стояли під відділеннями «Приватбанку», біля ЦНАПів – просили відвідувачів підтримати наш проєкт. Так нам вдалося зібрати біля тисячі голосів. Тепер чекаємо на результати голосування».

Перелік проєктів-переможців громадського бюджету затвердять через два тижні. Реалізовувати їх будуть наступного року. На них виділять 42 млн грн.

Фото: ілюстративне

Схожі новини