Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львів’яни святкують Водохреща: пірнають у крижане озеро та освячують воду
19 Січня, 13:52
logo-black

Львів’яни святкують Водохреща: пірнають у крижане озеро та освячують воду

Юлія Швидко 

З 9 год ранку сьогодні, 19 грудня, сотня львів’ян зібралися біля озера у Горіховому Гаю. Роздягаються та пірнають у крижану воду.

67-річний львів’ян Володимир Олексійович сім років поспіль бере участь у Йорданських купаннях.

«У 58 років переніс мікроінфаркт. Думав, що уже довго не проживу. Коли повернувся з лікарні додому, взявся за загартовування. У 2012 році товариш запросив на Йорданське купання. Мовляв, на цілий рік здоров’я наберуся. Погодився. Під час такого купання тіло звільняється від хвороб, душа – від гріхів, – розповідає LMN пенсіонер. – Дружина постійно зі мною сюди приходить. Бере зі собою купальник, рушник. Але, коли справа доходить до пірнання, лякається та відходить. Торік донька зі зятем також пірнали. Цього року не прийшли, дитинку бавлять».

У Горіховому Гаю працюють рятувальники. Вони розбивають пункти обігріву, носять дрова та роблять гарячий чай. Опівдні приходять священики, аби освятити воду в озері.

О 13.00 год львів’яни на площі Ринок слухають вітання колядками місцевих хорів. Через півгодини починається загальноміський екуменічний молебень. Духовенство усіх християнських конфесій міста освячує воду. Чин освячення проводить Високопреосвященний владика Димитрій Рудюк. Присутні набирають воду додому.

“Йорданська вода має надзвичайну цілющу силу. Часто люди бояться пірнати у крижану ополонку. Думають, що після цього захворіють. Якщо ж пірнати у воду не для жарту, а з вірою, що вода цього дня особлива, людина ніколи не захворіє. Натомість цілий рік її оминатимуть недуги, – говорить LMN семінарист Василь Наум. – Освяченою водою кроплять будинки, квартири, подвір’я. Чув, що господині замішували на цій воді борошно і тістом малювали хрестики, аби нечистий оселю оминав. Освячена вода має потужну енергетику. Цілий рік стоїть і не псується”.

Аби не заважати людям святкувати, трамваї №1, 2 та 9 курсують за зміненим маршрутом.

Фото: Вголос

Схожі новини