Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львів’яни вшанують Небесну Сотню: програма заходів
17 Лютого, 17:04

Львів’яни вшанують Небесну Сотню: програма заходів

Впродовж 17-25 лютого у Львові вшановуватимуть пам’ять Героїв Небесної Сотні. Заходи мають три складові – вшанування, інтелектуальний та культурний аспекти.

«Події матимуть декілька блоків. З одного боку, будуть пізнавальні заходи. З іншого – заходи, де ми хочемо максимально залучити велику кількість людей і нагадати, що насправді події, за якими стежив увесь світ, відбувалися порівняно недавно. Зараз в Ратуші діє фотовиставка, яку ми відкрили раніше. Вона дає змогу споглядати фотографії подій Майдану», – зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Львівський портал опублікував програму заходів, які відбудуться у цей час у Львові.

18 лютого (вівторок) о 15.00 на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні відбудеться тиха акція «Ангели пам’яті». Родини Героїв Небесної, Музей Гідності спільно із школярами розвішуватимуть на меморіалі символічні паперові витинанки у вигляді ангелів.

«Ми закликали громадськість України і країн Європи долучитися до цієї акції. Дорослі разом з дітками витинають ангеликів, і в пам’ять про Героїв Небесної Сотні розвішують їх на деревах, де люди на хвильку можуть зупинитися і подувати: а хто ті люди, які віддали своє життя задля миру в Україні, задля майбутнього. Власне родини Героїв Небесної Сотні 18 лютого о 12.00 збираються у Львівському художньому ліцеї при Національній академії мистецтв для того, щоб разом з майбутніми митцями, художниками виготовити цих ангеликів. Згодом на території Меморіалу розвісимо їх. Ми просимо долучитися школярів до цієї акції, згадуючи тих, хто віддав своє життя», — зазначила дружина загиблого Героя Небесної Сотні Наталія Дигдалович.

18 лютого (вівторок) о 18.00 на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні відбудеться масштабний захід «Небесну Сотню Господи прийми». Програма заходу: 17.30 — збір учасників (родини Героїв Небесної Сотні, студенти, духовенство, громадські та ветеранські організації, представники влади міста й області). Діти Героїв Небесної Сотні зачитають імена загиблих. Опісля загориться 20 променів позаду Стели в Небо. Відбудеться поминальна панахида, запалення лампадок, звучання пісень про Небесну Сотню.

«Суть акції в тому, що буде зачитано кожне ім’я Героя Небесної Сотні під дзвін, і коли зачитають останнє ім’я, в небо загоряться близько 20 променів, які опісля з’єднаються в єдине ціле — це сповіщатиме про те, що ми тут, на землі, згадуємо їх і пам’ятаємо. Це світло горітиме з 18.00 до 21.00. Світло на самій стелі на цей час 17.02.2020 Львів вшановуватиме Героїв Небесної Сотні. Опісля плануємо провести короткий молебень та запалити лампадки», — пояснив в.о. керівника управління внутрішньої політики ЛМР Роман Яцикович.

19 лютого (середа) о 18.00 у Центрі Шептицького організовують показ фільму Крістіана Зайделя «Небесна сотня». Він – для аудиторії студентського віку з подальшим обговоренням ситуації в країні, розслідування злочинів зі сторони влади під час подій Революції Гідності. Захід передбачає участь членів родин Небесної Сотні та учасників Майдану.

20 лютого (четвер) орієнтовно о 12.00 на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні відбудеться вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Покладання квітів та спільна молитва. За участі усіх охочих.

25 лютого (вівторок) о 15.00 у клубі «Пікассо» проведуть меморіальний турнір ім. Небесної Сотні з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?». Учасниками турніру стануть команди зі шкіл Львова та Львівщини (школи, в яких навчалися Герої та інші). Орієнтовна кількість — 20 шкіл (120 учнів).

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини