Львів’янин у суді вимагатиме попередню ціну за проїзд у маршрутках | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львів’янин у суді вимагатиме попередню ціну за проїзд  у маршрутках
02 Березня, 13:35
logo-black

Львів’янин у суді вимагатиме попередню ціну за проїзд у маршрутках

Юлія Швидко

Львів’янин Максим Самотій подав позов до окружного адміністративного суду, аби скасувати тариф у 7 грн на проїзд у міських маршрутках. Перше слухання у цій справі відбудеться 5 березня. Самотій запрошує прийти на 9.00 усіх, хто не згідний з новим тарифом.

«25 січня Львівська міська рада прийняла неправомірне рішення про підняття тарифу на проїзд у маршрутках. Цим вона порушила мої та інших мешканців міста права. 5 гривень – це нормальна ціна за проїзд, аби перевізники могли добре заробляти, а львів’яни не віддавали останнє. Але наші перевізники, користуючись пасивністю громади та податливістю чиновників, в черговий раз збільшили вартість. При тому тримають машини у жахливому стані, не реформують транспортну галузь. Я не маю власного авто, тому особливо відчув подорожчання в маршрутках», – розповідає LMN Максим Самотій.

Чоловік впевнений, що суд визнає його правоту та скасує новий тариф. Каже, що у положенні про підняття цін на проїзд є багато порушень. Зокрема, у місті не вивчається пасажиропотік, яким мали займатися з 2011 року. Також більшість маршруток – в аварійному стані. У той час нові автобуси стоять в АТП і не використовуються.

«Нам пояснюють: ціну підняли, бо пенсіонери та люди з інвалідністю стали безкоштовно їздити. Але ніхто не говорить, що вони і мають мати пільги. В рамках децентралізації у міському бюджеті гроші на це передбачені за іншою програмою. Місто також платить податки за нові маршрутки, які не використовуються, поки старі зносяться на 100 відсотків. Перевізники отримують надприбутки. Скільки? Ніхто не знає. Їх бухгалтери уночі списують квитки», – додає Максим Самотій.

Активіст зазначає, що водії маршруток отримують зарплату від 16 тис до 25 тис грн.

«Перевізники лякають, що за менші гроші перестануть їздить. Це маніпуляція. Їм і так вигідно. Тим паче пальне тепер подешевшало. Кажуть, водії позвільняються. На роботу з такою зарплатою кожен погодиться. Але вони не працюють з персоналом. Мало хто знає, що можна заробити такі гроші», – додає Самотій.

Чоловік сам себе представлятиме у суді. У нього – юридична освіта.

Фото: ілюстративне

Відео