«Львівщина. Унікальна спадщина»: з’явився додаток про історичні пам’ятки області | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Львівщина. Унікальна спадщина»: з’явився додаток про історичні пам’ятки області
18 Жовтня, 19:28
logo-black

«Львівщина. Унікальна спадщина»: з’явився додаток про історичні пам’ятки області

На Львівщині презентували додаток «Львівщина. Унікальна спадщина», який охоплює 450 об’єктів історико-архітектурних пам’яток та 20 туристичних шляхів області. Автором цього проєкту є ГО «Успішна Львівщина».

Як розповів LMN директор ГО та керівник проєкту Тарас Зозуля, думка про створення такого додатку виникла після оголошення конкурсу проєктів, який влаштовував Український культурний фонд.

«Коли УКФ (український культурний фонд – ред.) оголосив конкурс, він задав певні критерії, від яких треба було відштовхуватись. Зокрема, згідно з критеріями, це мав бути історико-культурний напрямок, також було необхідно, щоб це була новинка», – розповів керівник проєкту.

Відтак виникла ідея розробити додаток, який охопить архітектурне надбання Львівщини. Ця ідея перемогла на конкурсі, тож вже за пів року проєкт вдалось реалізувати. На створення додатку витратили близько 2 мільйонів гривень, які виділив Український культурний фонд.

Над додатком працювали понад 20 людей, не враховуючи IT-спеціалістів. Зокрема були залучені історики та працівники музеїв, які розповідали цікаві факти про пам’ятки, команда фотографів і відеооператорів, а також копірайтери, які займались текстовим наповненням.

«Перший місяць ми цей додаток активно тестували і виявили різні нюанси, зокрема неточності при перекладі з української на англійську. Втім ІТ-спеціалісти швидко це виправили, і зараз все працює справно. Додаток скачується швидко, працює швидко без потреби підключатись до Інтернету», – поділився Тарас Зозуля.

Додаток «Львівщина. Унікальна спадщина» доступний на всіх пристроях з операційними системами Android та iOS. Він охоплює 450 об’єктів історико-архітектурних пам’яток та 20 туристичних шляхів області.

«Загалом на Львівщині є близько 8,5 тисяч пам’яток культурної спадщини. Ми радились з експертами та представниками громад щодо пам’яток, відтак врешті відібрали 450 найцінніших», – зазначив Тарас Зозуля.

В додатку згадуються не лише архітектурні пам’ятки, але й загальні відомості про міста, у яких вони розташовані. Також розробники запропонували користувачам ознайомитись із 20 шляхами в межах області, які полегшать планувати мандрівки. Зокрема, одним із них є шлях «Стежками Франка», який поєднує у собі пам’ятки у Дрогобичі та за його межами.

Окрім цього, користувачі додатку при ознайомлені з певною пам’яткою мають можливість побачити також й інші пам’ятки, розташовані поруч. Це можна зробити двома шляхами: перейти на обрану вами пам’ятку та прогорнути вниз (додаток самостійно підтягне вам пам’ятки, що знаходяться недалеко), або ж за допомогою спеціальної карти.

«Родзинкою цього проєкту є компанія Київстар, яка на договірних умовах розсилає СМС-ки із пропозицією скористатись нашим додатком туристам, які з інших областей приїжджають на Львівщину, а також іноземцям, які в’їжджають в Україну з-за кордону», – наголосив керівник проєкту.

Також команда планує надіслати проморолик про свій додаток «Укрзалізниці», аби та транслювала їх на власних ресурсах, й відтак туристи могли ознайомитись та дізнатись про культурне надбання Львівщини.

Голова ГО поділився, що додаток вже отримав чимало позитивних відгуків від користувачів. Втім також є й пропозиції щодо його покращення.

«Є пропозиції щодо перейменування певних об’єктів. Адже, наприклад, є об’єкти, у яких довга назва, відтак при адаптації в додатку її буде незручно читати. Тому ми їх скорочували, а користувачі пропонували ще по-іншому перейменувати. Але загалом дуже позитивні відгуки, людям подобається, і всі питають: «Що ми далі із цим будемо робити?», – розповів Тарас Зозуля.

Втім він зауважив, що на цьому зупинятись не планують. Команда прагне продовжити цей проєкт, наповнивши його іншими цікавими фішками, зокрема такими як тури областю, величні особи Львівщини і т д.

«Насправді усі наші плани – це лише здогадки. Втім в даному випадку, мені здається, ці кошти були спрямовані на дійсно крутий додаток, який є доступним, зручним, унікальним, і глобально покриває цілу область, що для нас було дуже важливим», – додав Тарас Зозуля.

Відтак розробники очікують на активне користування, а також поширення цього додатку, адже це чудова нагода не лише спланувати гарну подорож, але й ознайомитись із культурним надбанням нашої області.

User Image
Вікторія Михаць
Відео