Львівщина п’ята за кількістю громадян, які змінили місце голосування на президентських виборах | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівщина п’ята за кількістю громадян, які змінили місце голосування на президентських виборах
18 Лютого, 11:51

Львівщина п’ята за кількістю громадян, які змінили місце голосування на президентських виборах

Через роботу, навчання та військову службу станом на 16 лютого 155 громадян тимчасово змінили місце голосування на виборах Президента в межах Львівської області.

Львівщина — п’ята в рейтингу цих змін. І це досить високий показник, враховуючи що в 14 регіонах, кількість виборців, що змінити місце голосування в межах свого регіону — не перевищує сто осіб.

Начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації Зоряна Павлів зазначила:

 

 

«У зв’язку зі зміною місця голосування, певно, найбільше будуть завантажені ті дільниці, які розташовані у Львові. Найбільша кількість людей припадатиме саме на них».

 

Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими обставинами громадянин не може проголосувати на виборах за своєю пропискою, то може тимчасово змінити місце голосування. Для цього достатньо звернутися Державного реєстру виборців до 25 березня включно із паспортом та заявою про тимчасову зміну місця голосування (адреси відділів ведення ДРВ у Львівській області можна знайти за посиланням).

До заяви потрібно додати документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування, довідку з місця роботи чи навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло за місцем, де виборець хоче проголосувати, тощо.

 

«Наприклад, якщо жінка проживає із чоловіком у Львові, хоча її виборча адреса у Стрию, може проголосувати у Львові. Для цього подружжя має подати свідоцтво про одруження, копії своїх паспортів. А чоловік повинен написати заяву про те, що дійсно проживає разом із дружиною за такою адресою», – розповіла Зоряна Павлів.

 

«Якщо людина 31 березня буде у відрядженні, вона матиме відрядний лист, наказ чи інший документ, який доводить її перебування у відрядженні. Якщо людина збирається до родичів на весілля, матиме принаймні квитки. Їх теж можна вважати документами, що підтверджують необхідність тимчасово змінити місце голосування, якщо обґрунтувати причини в заяві», –  додала начальниця Начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської адміністрації.

 

Більше про те, як змінити місце голосування, читайте тут. Варто зазначити, що таку процедуру необхідно пройти до 25 березня включно. А якщо буде оголошено другий тур виборів, то її доведеться повторити.

За даними Державного реєстру виборців станом на 31 січня 2019 у Львівській області мешкають 1 952 135 виборців. З них  38 241 з відміткою про вибуття.

Відео