Львівщина попрощалась із ветераном УПА Олесем Гуменюком | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівщина попрощалась із ветераном УПА Олесем Гуменюком
11 Травня, 17:43

Львівщина попрощалась із ветераном УПА Олесем Гуменюком

Сьогодні, 11 травня, Львівщина прощається із головою Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби Олесем Гуменюком. Ветеран УПА, воїн дивізії «Галичина», безпосередній учасник підпільної боротьби за незалежність України відійшов у вічність у віці 94 роки, повідомляє Львівська ОДА. Поховали Олеся Гуменюка на Личаківському цвинтарі у Львові.

Олесь Гуменюк народився 7 листопада 1925 року. Його батько Микола — був вояком Української Галицької Армії.

У червні 1943 року добровільно зголосився до лав дивізії «Галичина». Пройшов військовий вишкіл. У липні 1944 року був поранений у битві під Бродами. Воював у лавах УПА на Бродівщині під керівництвом сотенного «Чорняк»  ТВ-24 «Маківка» та в Карпатах.

У 1945 році засуджений до 15 років тюрми. Відбував покарання у Норильську, брав участь у Норильському повстанні.

Був одним із засновників Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби, згодом очолив його.

Нагороджений Орденом «За заслуги» II ступеня — за вагомий особистий внесок у національне та державне відродження України, самовідданість у боротьбі за утвердження ідеалів свободи та незалежності, активну громадську діяльність, Орденом «За заслуги» III ступеня — за активну громадсько-політичну діяльність, участь у становленні української державності, Відзнакою Президента України — Хрест Івана Мазепи — за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю, Відзнакою Львівського міського голови «Почесний знак Святого Юрія».

Фото: пресслужба Львівської міської ради.

Відео