Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівщину ділять на 7 частин: Мінрегіон оприлюднив проекти майбутніх районів
06 Червня, 09:35

Львівщину ділять на 7 частин: Мінрегіон оприлюднив проекти майбутніх районів

Міністерство розвитку громад та територій скерувало на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування проект майбутніх районів.  У ньому зазначена їх кількість та склад у кожній області, повідомляє сайт «Децентралізація».

Як видно з карти, Львівщину планують поділити на 7 районів.

lvivska_oblast_2

У відомстві зазначили, що карти підготовлені на основі пропозицій обласних держадміністрацій. Наголосили, що документ іще зазнає змін в ході обговорень на рівні Уряду.

«Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове – майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема – формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Нагадаємо, одна з причин змін районного поділу – це великі диспропорції параметрів існуючих районів.

У Мінрегіоні наголошують, що реформа районів не повинна дуже хвилювати громади, бо важлива в першу чергу для державної влади.

В’ячеслав Негода запевняв, що держава, взявши курс на децентралізацію, усі повноваження з районів віддає на рівень спроможних громад. Отже люди після завершення реформи будуть отримувати усі послуги у своїй громаді, зокрема ті, за якими вони зараз їдуть до райцентрів. Нові райони (повіти чи округи) будуть потрібні лише державній владі для організації нагляду за законністю та для координації діяльності своїх виконавчих органів на місцях.

Фото: Твоє місто

Схожі новини