Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівщину планують розділити на п’ять районів
30 Липня, 19:02

Львівщину планують розділити на п’ять районів

Віце-прем’єр і міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко презентував нову модель адміністративно- територіального устрою України. Вона передбачає, що замість 465 існуючих у нашій державі районів буде сформовано 102. 10 з них на тимчасово окупованій території Донбасу та у Криму.

На своїй сторінці у Facebook Зубко оприлюднив мапу щодо кількості майбутніх районів. Передбачається, що на Львівщині буде лише п’ять районів, замість нинішніх 20, пише Zaxid.net.

Мінрегіон ще навесні цього року скинув на обласні адміністрації проекти-пропозиції щодо нових районів, розроблені київськими експертами. Надійшов проект нових районів і у Львівську ОДА. Там вирішили ці напрацювання не оприлюднювати для широкого загалу. Чиновники пояснили, що так вчинили, аби не створювати зайвого збурення людей до президентських виборів. Такою, начебто, була позиція попереднього керівника ОДА Олега Синютки.

«Уже є напрацьований проект ЛОДА як щодо базового рівня (ОТГ), так і щодо нових районів, – каже керівник департаменту економічної політики ЛОДА Марта Бухтіярова. – Він відрізняється від того, що представило міністерство. Вони бачать п’ять районів, у тому числі дуже великий Львівський район. Виникає питання управління саме цим районом, який займає територію з одного краю області до іншого. Це дуже дискусійне питання. Ми бачимо трохи інакше: Львівський, Дрогобицький, Червоноградський, Стрийський, Самбірський, Золочівський – шість районів. І трошки іншу їх конфігурацію. Це лише пропозиції, які будуть найближчим часом винесені на широке обговорення, перш ніж будуть куди-небудь подаватися».

Проект адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Львівської області, який зараз пропонує Мінрегіон, передбачає утворення 61 об’єднаної територіальної громади. Хоча затверджений Львівською облрадою та погоджений Кабміном перспективний план області передбачає 85 ОТГ. Тепер передбачається їх укрупнення, зокрема, тих громад, які вже утворені і вважаються фінансово неспроможними.

Пропонується утворити на Львівщині п’ять районів:

 

  1. Львівський – найбільший, із кількістю мешканців 1,4 млн осіб (у тому числі Львів – 721,3 тис. осіб), має об’єднати 24 громади;
  2. Дрогобицький – 452,1 тис. мешканців, 13 ОТГ;
  3. Самбірський – 233,2 тис. мешканців, 10 ОТГ;
  4. Червоноградський – 253,4 тис. мешканців, 7 ОТГ;
  5. Золочівський – 164,3 тис. мешканців, 7 ОТГ.
1-29

За методикою, яку застосовує міністерство, новий район має бути географічно цілісним, без анклавів, налічувати не менше як 150 тис. населення.

Фото: ЛОДА

Схожі новини