Львівська бабак Маруся дала прогноз погоди на весну | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівська бабак Маруся дала прогноз погоди на весну
15 Лютого, 13:15
logo-black

Львівська бабак Маруся дала прогноз погоди на весну

Юлія Швидко

Сьогодні опівдні у Львівському дитячому еколого-натуралістичному центрі бабак Маруся дала прогноз погоди на весну. Пообіцяла, що через чотири тижні суттєво потепліє.

«Вже вчора бабак Маруся свистала. Сьогодні бадьоро прокинулася. Маємо ясну та морозну погоду. Тому, за всіма прикметами, можна очікувати ранню весну. Можливо, навіть за чотири тижні. Бабак вже її відчуває, — розповів LMN директор Львівського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович. – Люди часто нарікають, що бабаки неправду сказали. Тут хто що під “весною” розуміє. Для нас вона настає, коли надворі плюсова температура”.

Щороку 15 лютого відзначають День бабака. У Львові вже одинадцятий рік поспіль підіймають зі сплячки одну з двох бабаків Марусь.

«Сьогоднішній день називають «зимобором», бо зима з весною змагаються. І бабаки прогнозують, хто переможе. Якщо бабак виліз з будиночка та побачив свою тінь, буде пізня весна. Цього року такого прогнозу немає, – веде далі Антахович. – За десять років наша Маруся лише двічі помилилася”.

Синоптики також прогнозують з 23 лютого поступове потепління до +5-7 градусів. Наприкінці місяця плюсова температура буде чергуватися з мінусовою.

«На Стрітення бабаки перший раз вилізають з нори. І, найчастіше, повертаються назад. Кожних десять днів будуть прокидатися, поки не прийде тепло, – зазначив Антахович. – Одна з наших Марусь сьогодні вилізла, аби дати прогноз. Тепер пішла досипати. Інша Маруся так і не прокидалася, досі ще міцно спить”.

Фото: Львівського еколого-натуралістичного центру

Відео