Львівська національна опера запрошує на першу балетну прем’єру нового сезону | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівська національна опера запрошує на першу балетну прем’єру нового сезону
13 Вересня, 16:42

Львівська національна опера запрошує на першу балетну прем’єру нового сезону

Вже 23 та 24 вересня Львівська національна опера презентує першу прем’єру нового театрального сезону – балет «La fille mal gardée, або Даремна обережність» Петера Гертеля. Постановники зазначають, твір – один з найбільш життєрадісних, світлих та комедійних в історії балету, та подарує можливість відчути такі потрібні миті радості та заспокоєння. Про це LMN повідомили у Львівській опері. 

 

««Даремна обережність» – це французька історія, в якій перемагає кохання», – характеризує виставу керівник проєкту, генеральний директор-художній керівник театру Василь Вовкун. – «Це класика жанру, яка підкорить глядача комедійністю ситуацій, неповторною хореографією та майстерністю молодих зірок Львівської національної опери». 

Історія про закоханих Лізу і Колена, розділених класовими відмінностями, але об’єднаних у коханні, стала втіленням нових ідей епохи Просвітництва. Створений у 1789 році, цей балет був свідком генія Моцарта, Французької революції. «Даремна обережність» має риси відомого жанру водевіль, та стала першим балетом, у якому головними героями були селяни та зображувалось їх повсякденне життя, почуття та переживання. Сюжет твору яскраво демонструє, що обережність матері була справді даремною, а мораль народу виявилась вищою за моральність дворян. На той час зображення чогось подібного на сцені було нетиповим та зовсім новим. 

Нова постановка «Даремної обережності» буде вже третьою на сцені Львівської національної опери за її понад 120-річну історію. Свою візію класичного балету представить київський балетмейстер-постановник Сергій Бондур. За його словами, від попередніх вона відрізнятиметься «оновленою хореографією, доповненням дієвості, зокрема у партії Томи, долученням до вистави учнів балетної школи, розширенням партії Марцеліни, вставними музичними номерами композиторів Герольда та Адана, новими для цієї вистави сценічними ефектами».

Для збагачення музичної партитури балету диригент-постановник Юрій Бервецький звернувся до паризької «Опери Гарньє», щоб отримати доступ до автентичних джерел.

«В цій історії для нас важлива напівзабута естетика балетного танцю, дещо специфічна хореографія, яка вимагає великого знання стилю, стилізації… Музика балету звеселяє серце, лікує душу, повертає людям спокій і радість звичайних буднів. Його проблематика базується на дуже простих життєвих принципах – подивитися на своє життя зі сторони, на життя села, простих людей зі своїми радостями», – зазначив він. 

Квитки можна придбати за посиланням

Відео