Львівська Опера започатковує наймасштабніший фестиваль класичної та сучасної академічної камерної музики в Україні | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівська Опера започатковує наймасштабніший фестиваль класичної та сучасної академічної камерної музики в Україні
10 Квітня, 10:59

Львівська Опера започатковує наймасштабніший фестиваль класичної та сучасної академічної камерної музики в Україні

Львівська Опера запрошує на фестиваль класичної камерної музики в Україні під назвою «Дзеркало». Як повідомили у пресслужбі театру, він триватиме з 28 квітня по 7 травня у Дзеркальній залі Опери.

«Головною метою проведення Фестивалю є підтримка українських музикантів в час війни та популяризація української музики. Завдяки Фестивалю кожен слухач зможе подивитись на себе крізь призму музики та віднайти власне відображення у ній», – зазначив артдиректор Фестивалю Микола Гречух.

Відомі солісти та знані колективи з різних регіонів країни зберуться разом, граючи сучасну музику й визнану, добірну класику. У фокусі Фестивалю — неординарні виконавські склади з власним баченням різножанрових програм на смак вибагливих меломанів.

«Звучатимуть композиції відомих українських та світових авторів. Важливу роль матимуть масштабні оркестрові імпрези Відкриття та Закриття з рідко виконуваними епохальними творами Станковича, Сильвестрова та Моцарта (28 квітня/7 травня); зібрання золотого фонду української музики для скрипки та фортепіано — музика Мирослава Скорика, Ганни Гаврилець, Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича, Кирила Стеценка, Юлія Мейтуса, Віктора Косенка та Левка Колодуба — у програмі під назвою «Спочатку було Слово» (5 травня), а також рефлексії над струнними квартетами наших сучасників Мирослава Скорика, Олександра Козаренка, Ганни Гаврилець, Петра Тітяєва та Дениса Литвиненка (1 травня)», – йдеться у повідомленні.

Серед центральних акцентів Фестивалю лунатиме також знаменита музика Бориса Лятошинського та Олів’є Мессіана, написана як полум’яний відгук на свій час (4 травня), а також 6 травня виступлять унікальні трендсеттери кросжанровості, ансамбль «DZ’OB». Музикантам із консерваторською освітою вдається відрефлексувати поєднання модних Radiohead з Björk та вибагливу пишноту барокової музики, — а як наслідок, звісно, створити неповторне своє.

Повна програма фестивалю є тут.

Відео