Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівська Опера звернулась до мистецької спільноти через війну Росії в Україні
02 Березня, 19:13

Львівська Опера звернулась до мистецької спільноти через війну Росії в Україні

Львівська національна опера звернулася до міжнародної мистецької спільноти та партнерів театру з проханням публічно засудити воєнну агресію Росії в Україні, а також підтримати вступ України до Європейського союзу. Про це повідомляє пресслужба театру.

«Львівська національна опера звернулася до міжнародної мистецької спільноти та партнерів театру: відповідні листи українською, англійською, німецькою, польською та італійською мовами були направлені до театрів, асоціації Opera Europa, агенцій, імпресаріо, митців тощо. Серед вимог театру – заклик до вступу України до ЄС, фінансова підтримка ЗСУ, культурні санкції для Російської Федерації тощо», – йдеться в повідомленні.

Львівські митці також започаткували електронну бібліотеку української музики Stand with Ukraine з кращими оперними та симфонічними творами українських композиторів, які пропонують виконати світовим колективам у концертних програмах в знак підтримки українського народу. Матеріали вже розміщені у вільному доступі на сайті театру: https://opera.lviv.ua/standwithukraine/.

Серед них – ноти Державного Гімну України, симфоній Бориса Лятошинського, Левка Ревуцького, Максима Березовського, симфонічні і камерні твори сучасних композиторів Олександра Родіна, Івана Небесного, Михайла Шведа тощо. До оцифрування музичної спадщини долучилися понад 10 волонтерів – студентів та випускників Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка.

Своє відеозвернення записав і генеральний директор-художній керівник Львівської опери Василь Вовкун. Він закцентував, що серед основних вимог – це підтримка вступу України в Європейський Союз.

«Ми, ціною величезних жертв, сьогодні знову доказуємо свою незламність, свободолюбність і приналежність до вільного світу! Закликаю всіх українців, людей доброї волі підтримати ініціативу Президента України про вступ України в Європейський Союз!», – закликав він.

Схожі новини