Львівська ОВА подала апеляцію на рішення суду розсекретити імена втікачів через систему «Шлях» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівська ОВА подала апеляцію на рішення суду розсекретити імена втікачів через систему «Шлях»
19 Травня, 09:47

Львівська ОВА подала апеляцію на рішення суду розсекретити імена втікачів через систему «Шлях»

Львівська обласна військова адміністрація (ЛОВА) подала апеляційну скаргу на рішення Львівського окружного адміністративного суду. Останній раніше зобов’язав чиновників розсекретити імена 234 чоловіків, які виїхали за кордон через систему «Шлях» і не повернулися у встановлений термін. Про це повідомляє видання «Наші гроші. Львів», яке є одним з учасників судового процесу.

Журналісти-розслідувачі вважають, що таким чином ЛОВА продовжує затягувати оприлюднення суспільно важливої інформації, яку редакція домагаєтьься отримати законним шляхом ще з кінця січня.

Нагадаємо, що 20 квітня Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов співзасновниці НГЛ Олександри Губицької і зобов’язав ЛОВА надати копії рішень про скасування виданих раніше 234 дозволів на виїзд через систему «Шлях».

За наполяганням прикордонників ці дозволи скасували самі чиновники ЛОВА після того, як з’ясувалося, що ці чоловіки не повернулися в Україну. Проте оприлюднити прізвища цих людей у ЛОВА відмовляються, посилаючись на захист персональних даних ухилянтів.

Суддя Галина Морська, яка розглядала цю справу, вирішила, що відмова у такій інформації є протиправною, оскільки ЛОВА може надати імена та прізвища цих людей, що без додаткових даних (серія і номер паспорта, точна дата народження тощо) не дозволить беззастережно їх ідентифікувати.

Суддя також обгрунтовано підтвердила, що запитувана інформація має значний суспільний інтерес.

«Вона є необхідною для реалізації особою її функції сприяння публічній дискусії із суспільно важливих питань і журналістка запитувала інформацію в цілях задоволення суспільного інтересу», – вказала суддя Львівського окружного адміністративного суду Галина Морська.

Втім, у Львівській ОВА вирішили проігнорувати рішення суду і скористалися передбаченим законом 30-денним терміном для подачі апеляційної скарги. Восьмий апеляційний адміністративний суд вирішив наразі витребувати з Львівського окружного адміністративного суду матеріали справи.

У найкращому випадку рішення апеляційного суду доведеться чекати ще кілька тижнів, проте якщо воно також буде на користь «Наших грошей. Львів», чиновникам ЛОВА доведеться його виконати – спрощений розгляд справи позбавляє їх права подати ще й касаційну скаргу.

Нагадаємо, що втечі ухилянтів під виглядом волонтерів через систему «Шлях», дозволи яким видає безпосереднє керівництво ОВА набули масового характеру. За різними оцінками, така «послуга» коштує від 2000 до 5000 доларів.

Відео