Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Львівська політехніка” припинить навчання через брак коштів на опалення
18 Грудня, 20:39

“Львівська політехніка” припинить навчання через брак коштів на опалення

Студенти НУ “Львівська політехніка”  йдуть на вимушені зимові канікули. Вони триватимуть два місяці задля економії опалення. Щоб студенти змогли наздогнати навчальну програму, період літніх канікул скоротять, повідомляє  Zaxid.net.

Зимові канікули триватимуть з 1 січня по 25 лютого. Всі корпуси університету на час канікул будуть закритими.

«Ми склали такий графік, яким запланували довші канікули узимку, натомість ми зменшили літні канікули. 25 лютого наші студенти виходять на навчання і вчаться до 10 червня, потім до кінця червня – сесія, а семестр завершується 30 червня», – розповів проректор з науково-педагогічної роботи Львівської політехніки Олег Давидчак.

За словами проректора, такі дії були вимушені, через подорожчання комунальних послуг.

«При плануванні канікул враховувалися можливості оплати комунальних послуг, бо у нас є брак цих коштів. І якщо би не було такої ситуації, то ми могли би розпочати літні канікули з 1 червня, а так починаємо з 1 липня», – додав Олег Давидчак.

У Політехніці вже не вперше запроваджують  канікули через цю проблему. Минулого року студенти з 1 лютого по 5 березня не відвідували пари, проте навчались дистанційно. Для цього була спеціальна онлайн-платформа.

В інших університетах міста проблем з фінансами немає. Попри те, студенти Львівського національного університету ім. Івана Франка розповіли, що викладачі поширюють інформацію про продовження зимових канікул.

Речник ЛНУ Олег Вівчарик заперечив цю інформацію. Питання продовження зимових канікул в  університеті не розглядали.

«Не виключено, що це питання ще розглянуть. Але швидше за  все приймуть рішення не продовжувати канікули», – сказав Олег Вівчарик.

Додамо, у 2017 році президент України ратифікував фінансову угоду між вищими навчальними закладами України та Європейським інвестиційним банком. У її межах Львівська політехніка мала би отримати 10,5 млн євро на заміну системи опалення та утеплення корпусів та гуртожитків університету. Ця угода розрахована на 20 років.

Схожі новини