Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівська вчителька з туберкульозом навчала першокласників
14 Листопада, 17:02

Львівська вчителька з туберкульозом навчала першокласників

У 25-річної вчительки першого класу львівської ЗСШ №78 лікарі діагностували відкриту форму туберкульозу. У серпні освітянка проходила медогляд, під час якого лікарі не виявили жодних проблем зі здоров’ям. А вже 24 жовтня у неї діагностували захворювання, передає Zaxid.net.

Запідозрила туберкульоз сімейна лікарка, до якої вчителька звернулася по меддопомогу. Згодом у фтизіатричному диспансері після ретельного обстеження підтвердили: у вчительки відкрита форма туберкульозу.

«Учителька захворіла 24 жовтня. Цього ж дня вона звернулася до сімейного лікаря зі скаргами на погане самопочуття, підвищену температуру тіла. Їй зробили рентген і запідозрили туберкульоз. Наступного дня вчительку ретельно обстежили у фтизіатричному диспансері, де і підтвердили відкриту форму туберкульозу. Її відразу скерували у лікувальний заклад», – повідомила завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій міського відділу Львівського обласного лабораторного центру Ганна Павлів.

Про це відразу повідомили директорку школи. Та поставила до відома  батьків.

«Учителька вела 1-В клас. Як тільки стало відомо про її хворобу, ми своїми силами провели дезінфекцію шкільного приміщення. Це було під час осінніх канікул. Наступного дня до нас прийшли працівники санстанції зі своїми засобами – і ще раз провели дезінфекцію. Усіх дітей обстежили, жодної хворої дитини нема. У школі на батьківських зборах медики розповіли, що це за хвороба, і як діяти», – повідомила заступниця директора з навчально-виховної роботи ЗСШ №78 Олександра Пашук.

Учителька прийшла в школу в середині минулого навчального року, взяла 5-В клас, бо попередня вчителька пішла у декретну відпустку. Тож учнів 5-В класу також перевірили. Відповідні обстеження пройшли і вчителі, які контактували з хворою. Всі здорові.

Зараз у школі чітко дотримуються рекомендацій, які дали медики. Класи періодично провітрюють, на великих перервах учні обов’язково ідуть гуляти на свіже повітря. Усі вчителі раз на рік, як твердить заступниця директора, проходять медогляд. Учителька, що захворіла, останній медогляд і флюорографію проходила 16 серпня 2019 року і була допущена до роботи до 2020 року. Вона не кашляла, не ходила на лікарняні.

Де могла заразитися туберкульозом, наразі невідомо.

«У вчительки, що захворіла, є маленька дитина. Вона практично не була у декретній відпустці. А годування дитини, вставання до неї уночі та робота – все це, звісно, давалося їй нелегко. Може перевтома і стала підставою для хвороби. Бо з людьми, хворими на туберкульоз, як каже хвора, не контактувала. І чоловіка, і дитину обстежили відразу 25 жовтня. Вони здорові», – каже Ганна Павлів.

Фото: ілюстративне

Схожі новини