Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівські бабусі в’яжуть шкарпетки для всієї України
02 Лютого, 16:44
logo-black

Львівські бабусі в’яжуть шкарпетки для всієї України

Днями соціальне підприємство «Vbrani», на якому львівські бабусі в’яжуть на замовлення шкарпетки та рукавички, святкуватиме першу річницю створення. За цей час творці бренду – п’ятеро мешканок Львівського геріатричного пансіонату, виконали понад 150 замовлень. Про це Львівській мануфактурі новин розповіла Оксана Бриндзак, одна з опікунок проектом.

За словами пані Оксани, ідея про створення такого виробництва виникла після того, як одна з мешканок пансіонату запропонувала зв’язати шапку одній із волонтерок ГО «Старість на радість».

«А оскільки дуже часто від літніх людей можна почути запитання «Ти вбраний?» чи «Ти добре вбрався?», то зупинились саме на назві «Vbrani», – пояснила вона.

Наразі в пансіонаті п’ятеро бабусь в’яжуть шкарпетки та рукавички під брендом «Vbrani». Зараз починають також створювати на замовлення в’зані шапочки. Впродовж існування проєкту їм вдалось реалізувати вже понад 150 пар виробів.

vbrani6
vbrani4

За словами пані Оксани, бабусі долучились до справи з величезним задоволенням. Каже, що майстрині ініціативні і готові на будь-які експерименти.

«Нещодавно в бабусь навіть виникла ідея в’язати костюми для собак», – каже пані Оксана.

Зараз організація має вже понад 40 актуальних замовлень. Оскільки основний асортимент виробів представлений в соціальних мережах, то багато покупців – це молодь. Окрім цього, бабусі виконують корпоративні замовлення. З продажу кожного виробу майстрині отримують 60%, решта коштів йде на закупівлю матеріалу та роботу майстрині, яка допомагає.

«Тамара, одна з бабусь, почала в’язати з нами віднедавна й каже, що вона робить подвійне волонтерство. Бабуся в’яже шкарпетки та рукавички для того, щоб потім на зароблені гроші купити корм своїм котикам, які знаходяться на території будинку престарілих», – ділиться волонтерка.

vbrani3
vbrani

Кожне своє замовлення бабусі підписують самостійно, від руки. За словами волонтерки, майстриням приємно та важливо знати, для кого вони це роблять.

«У Тернополі була благодійна акція. Бабусі в’язали медузок-восьминіжок для дітей, які народились передчасно. Їм це було особливо приємно. Також нещодавно мали замовлення з дитячого садочка і бабусі були просто в захваті від створення маленьких рукавичок», – каже пані Оксана.

Зараз волонтери планують розпочати ще одну акцію. Бабусі в’язатимуть шкарпетки для військових, які захищають Україну на сході. На цьому зупинятись не збираються. За словами волонтерки, вони планують долучати до свого проєкту бабусь з інших будинків престарілих.

«Зараз у нас переговори ще з двома будинками престарілих. В одному з них в’яже дідусь, який теж хотів би до нас долучитись. Після спаду коронавірусу ми плануємо навідатись в ці будинки та поговорити про співпрацю з їхніми мешканцями», – розповідає Оксана Бриндзак.

Розвивати це соціальне підприємництво планують також шляхом відкриття офлайн-магазинів.

Схожі новини